Τσιτσιπάς – Ναδάλ 1-2 ΤΕΛΙΚΟ

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν τα κατάφερε κόντρα στο Νο1 του κόσμου, τον Ράφα Ναδάλ και ηττήθηκε με 2-1 σετ.
Προηγήθηκε στον αγώνα ο Έλληνας τενίστας, αλλά “λύγισε” στη συνέχεια από την κούραση και έχασε στις λεπτομέρειες το ματς.
Έχασε έτσι την ευκαιρία να εξασφαλίσει την πρώτη θέση, αλλά προκρίθηκε κανονικά στην επόμενη φάση.
Περιμένει πλέον το αποτέλεσμα στο Μεντβέντεφ – Ζβέρεφ για να μάθει τη θέση του και τον αντίπαλό του.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ήταν εξαιρετικός και κόντρα στο Νο1 του κόσμου και θρύλο του αθλήματος, Ράφα Ναδάλ, αλλά παρότι προηγήθηκε στον αγώνα, ηττήθηκε τελικά με 2-1 σετ.

Μετά από σχεδόν τρεις ώρες αγώνα, ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας, δεν άντεξε στην… αντεπίθεση του Ισπανού και χάνοντας 6-4, 7-5 τα δύο τελευταία σετ, γνώρισε την ήττα. Παρόλα αυτά, προκρίθηκε στα ημιτελικά του ATP Finals.

Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt.gr την εξέλιξη του αγώνα

Αυτή ήταν η 5η νίκη του Ναδάλ επί του Τσιτσιπά σε 6 παιχνίδια, αλλά σε ένα ματς με μεγαλύτερο κίνητρο για τον Ισπανό.