Δευτέρα, 6 Μαΐ

Βερόνα – Γιουβέντους 0-1: Διπλό και τρίτη θέση για τη «γηραιά κυρία» στη Serie A

Η Γιουβέντους δυσκολεύτηκε αρκετά στην έδρα της τελευταίας της βαθμολογίας, Βερόνα, αλλά πήρε τη νίκη με 1-0 και ανέβηκε στην τρίτη θέση της Serie A.

Ένα γκολ του Μόιζε Κεν στο 60ο λεπτό ήταν αυτό που έλυσε το… γόρδιο δεσμό για τη Γιουβέντους, η οποία κράτησε το διπλό μέχρι τέλους, παρά την αποβολή του Σάντρο στα τελευταία λεπτά.

Η “γηραιά κυρία” συνέχισε έτσι την άνοδό της στη βαθμολογία της Serie A, όπου προσπέρασε πια τις Αταλάντα, Ίντερ και Λάτσιο (έχει ματς λιγότερο), όντας πλέον πίσω μόνο από τις Μίλαν και Νάπολι, αλλά στο -10 από την κορυφή.