Παρασκευή, 29 Μαρ.
25oC Αθήνα

Βιγιαρεάλ – Σεβίλλη 1-1: Με buzzer beater «κλείδωσαν» το Champions League οι Σεβιγιάνοι

ΦΩΤΟ Reuters αρχείου

Η Σεβίλλη βρήκε ένα γκολ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων κόντρα στη Βιγιαρεάλ και “έσωσε” ένα πολύ σημαντικό βαθμό, με το τελικό 1-1 στην 35η αγωνιστική της “La Liga”.

Οι Σεβιγιάνοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από γκολ του Σέλσο στο 86′, αλλά ο Κουντέ ισοφάρισε στο 96′ και χάρισε την ισοπαλία στην ομάδα του κόντρα στα “κίτρινα υποβρύχια”, που ήταν η έκπληξη του φετινού Champions League.

Η Σεβίλλη είναι όμως αυτή που βρίσκεται μία “ανάσα” από την εξασφάλιση μιας θέση στην επόμενη σεζόν της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, αφού βρέθηκε στο +7 από τη Ρεάλ Μπέτις στην 5η θέση της βαθμολογίας του ισπανικού πρωταθλήματος.