Σάββατο, 4 Μαΐ

Βόλος – Παναθηναϊκός: Η αποβολή του Σάντσες που άφησε με 10 παίκτες το «τριφύλλι»

Με δέκα παίκτες έμεινε ο Παναθηναϊκός από το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τον Βόλο για την 17η αγωνιστική της Superleague λόγω αποβολής του Σάντσες.

Ένα πάτημα του Σάντσες στον Μπαριέντος, κόστισε στον Ισπανό μέσο του Παναθηναϊκού την απευθείας κόκκινη κάρτα στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Βόλο και ενώ οι «πράσινοι» βρίσκονταν πίσω στο σκορ με 1-0. Ο Μπαριέντος έκανε τάκλιν στον Ισπανό που προωθούσε τη μπάλα, και αυτός τον πάτησε στον αστράγαλο με αποτέλεσμα ο ρέφερι να τον αποβάλλει, προκαλώντας ωστόσο της έντονες διαμαρτυρίες των ανθρώπων των «πρασίνων».

«Ο VAR δεν στέλνει το διαιτητή να δει τη φάση, όπου η κόκκινη κάρτα στον Σάντσες είναι απόλυτα άδικη», ανέφερε η ΠΑΕ Παναθηναϊκός σε σχετική ανάρτηση στο Twitter στο ημίχρονο του ματς.