“Βραζιλιάνικη” ανατροπή για Λίβερπουλ! “Τριάρα” της Σίτι σε Σίλβα [vids]

Η Στόουκ της έβαλε.. δύσκολα, αλλά η Λίβερπουλ έκανε την ανατροπή μέσα σε 3 λεπτά, με τα γκολ δυο Βραζιλιάνων που ήρθαν από τον πάγκο (2-1). Η Μάντσεστερ Σίτι κέρασε… τριάρα (3-1) την Χαλ του Μάρκο Σίλβα.

Δυο “χρυσές” αλλαγές του Γιούργκεν Κλοπ ήταν αυτές που έδωσαν την εκτός έδρας νίκη στη Λίβερπουλ επί της Στόουκ με 2-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Γουόλτερς (43′) και κρατούσαν την πρώτη τους νίκη μετά από 3 αγωνιστικές μέχρι το 70′ Εκεί “μίλησαν” οι Κουτίνιο και Φιρμίνο, που μπήκαν στο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο. Οι δυο Βραζιλιάνοι σκόραραν στο 70′ και στο 72′ αντίστοιχα και έδωσαν το “διπλό” στους “ρεντς”.

Με το αποτέλεσμα αυτό, η Λίβερπουλ διατηρήθηκε στην 3η θέση της Premier League και στο +2 από την Μάντσεστερ Σίτι (έχει παιχνίδι λιγότερο), που δεν βρληκε αντίσταση από την Χαλ του Μάρκο Σίλβα (3-1).