Τρίτη, 7 Μαΐ

Χατ-τρικ του Πόι και… στροφΑΡΗ για κορυφή!

Ο Αρης… έκανε πλάκα στο Βυζάντιο Κοκκινοχώματος! Νίκησε χαλαρά με σόου του Πόι και με πεντάρα στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Μετά το επιβλητικό 5-0 παρέμεινε στο -4 από τον πρωτοπόρο Πανσερραϊκό στην 23ηαγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής

Το σκορ άνοιξε ο Μάουρο Πόι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (32’) και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου (49΄). Στο 64’ έκανε χατ-τρικ με δεξί σουτ και δύο λεπτά αργότερα ο Καπνίδης έγραψε το 4-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Νάκας στο φινάλε (90’).

ΑΡΗΣ (Καλαϊτζίδης): Φυσέκης, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Λιόνης (61΄ Λιόλιος), Καλογέρης, Γκόλιας, Πόι (74΄ Παπαδόπουλος), Ν΄ Λουντούλου, Καπνίδης, Σουνάς (59΄ Νάκας), Σανιά.
ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ (Μαγκαφίνης): Παπαδόπουλος, Δαγκούζης, Αγτζίδης, Μουσικάκης (68΄ Αγγελίδης), Φωτόπουλος, Αποστόλου, Καρλόπουλος (56΄ Κουμπρόγλου), Κεφαλάς, Μαρκόπουλος, Τσίλογλου, Ταχματζίδης (61΄ Μουρατίδης).