weather-icon °C AΘΗΝΑ

Εκλογές 2019: Υποψήφιοι βουλευτές Α’ Αθηνών – Αποτελέσματα εκλογών και κόμματα

Εκλογές 2019: Υποψήφιοι βουλευτές Α’ Αθηνών – Αποτελέσματα εκλογών και κόμματα

ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 2019. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ Α’ ΑΘΗΝΩΝ. Λίγες μόλις ώρες πριν τις κρίσιμες βουλευτικές εκλογές στις 7 Ιουλίου 2019, το newsit.gr σας μεταφέρει σε καθημερινή βάση όλες τις πολιτικές εξελίξεις και σας ενημερώνει σε συνεχή ροή για όσα συμβαίνουν σε όλη τη χώρα.

Το newsit.gr, προκειμένου να είστε απόλυτα ενημερωμένοι, σας παρουσιάζει όλους τους υποψήφιους βουλευτές όλων των κομμάτων στην εκλογική Περιφέρεια Α’ ΑθηνώνΣτην εκλογική Περιφέρεια Α’ Αθηνών, σταυρούς βάζουμεμέχρι 4, οι βουλευτές που εκλέγονται είναι 14, ενώ στις βουλευτικές εκλογές 2019, υποψήφιοι βουλευτές είναι οι:

ΣΥΡΙΖΑ:

ΒΕΡΝΑΡΔΑΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Δημοσθένη
ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βρασίδα
ΒΟΥΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
ΔΕΚΑΒΑΛΛΑ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΑΛΕΞΙΑ (ΑΝΝΙΤΑ) του Κωνσταντίνου
ΔΕΝΔΡΙΝΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Βασιλείου
ΔΟΥΣΗ ΓΕΩΡΓΙΑ-ΜΑΡΙΑ (ΜΑΓΚΥ) του Ελευθερίου
ΕΛΕΦΑΝΤΗ ΑΝΝΑ του Αγγέλου
ΖΟΡΜΠΑ ΜΥΡΣΙΝΗ του Παναγιώτη
ΚΟΡΩΝΑΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΑΛΕΚΑ) του Σπυρίδωνος
ΚΟΤΡΩΝΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου
ΛΟΥΒΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΝΙΚΟΣ) του Βασιλείου
ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Ερωτόκριτου
ΠΑΠΑΜΑΤΘΑΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Δημητρίου
ΣΒΙΓΚΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) του Βασιλείου
ΣΤΟΥΜΠΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Χαραλάμπους
ΤΖΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Μόσχου
ΦΙΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αριστοτέλη
ΦΙΛΙΝΗ ΑΝΝΑ του Κωνσταντίνου

Νέα Δημοκρατία:

ΔΑΜΟΥΛΙΑΝΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΟΡΙΝΑ) του Γερασίμου
ΙΑΤΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Μιχαήλ
ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του Μιχαήλ
ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗ ΟΛΓΑ του Ιωάννη
ΚΙΚΙΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Παναγιώτη
ΛΑΘΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου
ΛΟΥΚΕΡΗ ΕΙΡΗΝΗ-ΣΟΦΙΑ (ΣΟΦΙΑ) του Παναγή
ΜΗΤΡΙΑΝΟΥ ΙΟΥΛΙΑ (ΤΖΟΥΛΗ) του Χρήστου
ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σπυρίδωνος
ΜΩΡΑΪΤΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Γεωργίου
ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΟΦΙΑ του Χαραλάμπους
ΠΙΠΙΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του Ανδρέα
ΠΛΕΥΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΟΣ) του Κωνσταντίνου
ΣΥΡΙΓΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΓΓΕΛΟΣ) του Ματθαίου
ΤΣΙΟΔΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
ΦΟΡΤΣΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Πέτρου
ΧΑΡΙΤΑΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Εμμανουήλ
ΨΑΡΑΚΗ ΑΘΗΝΑ του Αναστασίου

Λαϊκός Σύνδεσμος – Χρυσή Αυγή:

ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
ΑΪΒΑΤΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
ΒΑΡΣΑΜΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Γεωργίου
ΒΕΛΕΝΤΖΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του Βασιλείου
ΖΕΛΕΝΙΤΣΑ ΜΑΡΙΑΝΘΗ του Θεοδοσίου
ΚΑΛΑΠΟΘΑΡΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ του Ευστρατίου
ΚΑΠΡΑΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Βασιλείου
ΚΑΤΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΕΛΕΝΗ του Θεοδώρου
ΚΑΨΑΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Γεωργίου
ΚΛΙΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ του Φραγκίσκου
ΚΟΥΔΟΥΝΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Αθανασίου
ΚΤΙΣΤΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Νικολάου
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΛΙΝΑΡΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Κωνσταντίνου
ΤΖΕΜΠΕΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Κίνημα Αλλαγής:

ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του Σπυρίδωνος
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Νικολάου
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του Δημητρίου
ΔΗΜΑΔΑΜΑ ΖΑΦΕΙΡΟΥΛΑ (ΖΕΦΗ) του Μιχαήλ
ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Αθανασίου
ΚΑΡΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
ΚΑΡΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου
ΛΑΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη
ΜΑΛΑΪ ΦΑΤΟΣ του Ρετζέπ
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ του Παντελή
ΠΑΠΑΗΛΙΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΑΣΠΑ) του Γεωργίου
ΠΑΠΑΧΕΛΑ ΝΕΛΛΗ-ΚΑΝΕΛΛΑ του Γεωργίου
ΠΕΡΙΣΤΕΡΗ ΠΕΡΣΕΦΩΝΗ (ΦΩΝΗ) του Μιλτιάδη
ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του Νικολάου
ΣΚΑΝΔΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
ΦΡΑΓΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΣΠΥΡΟΣ) του Γεωργίου
ΧΑΤΖΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Δημητρίου

Κ.Κ.Ε.:

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου
ΓΕΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ηλία
ΓΚΟΓΚΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Γρηγορίου
ΔΡΟΓΩΣΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Ιωάννη
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΚΑΝΕΛΛΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ (ΛΙΑΝΑ) του Χρήστου
ΚΑΡΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη
ΜΑΝΙΑΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΚΥ) του Αθανασίου
ΜΕΛΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ-ΕΥΑ του Παύλου
ΜΗΤΙΚΑΡΗ ΕΛΕΝΗ του Σάββα
ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ του Παναγιώτη
ΠΑΝΟΥΤΣΑΚΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ (ΒΕΤΑ) του Κωνσταντίνου
ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Φιλίππου
ΣΙΩΡΑΣ ΗΛΙΑΣ του Παναγιώτη
ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ανδρέα
ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αντωνίου
ΤΑΒΟΥΛΑΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του Διονυσίου
ΤΣΟΥΝΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Νικολάου

Ένωση Κεντρώων:

ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ του Νικολάου
ΓΚΟΥΛΟΥΜΙΑΝ ΚΕΒΟΡΚ του Χαΐκ
ΗΜΕΛΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Βασιλείου
ΚΑΡΑΜΕΣΙΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Ευστρατίου
ΚΕΡΑΜΗΤΣΟΣ-ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ευαγγέλου
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του Κωνσταντίνου
ΜΑΛΑΜΟΥ ΡΩΞΑΝΗ του Ευαγγέλου
ΜΠΡΑΒΟΥ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου
ΜΥΛΩΝΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ (ΔΗΜΟΣ) του Χρήστου
ΝΙΚΑΣ ΗΛΙΑΣ του Δημήτρη
ΠΑΝΕΛΟΥΔΗ (ΛΙΒΑΝΟΥ) ΜΑΡΙΑ του Ευαγγέλου
ΠΛΙΑΣΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου
ΣΤΟΥΡΑΪΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Ελευθερίου
ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
ΤΖΟΥΜΠΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Βασιλείου
ΤΖΩΡΤΖΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Δημητρίου
ΤΟΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Γερασίμου

Δημ. Βεργής – Ελλ.Οικολόγοι:

ΒΕΡΓΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του Εμμανουήλ
ΚΑΣΤΡΑΝΤΑ ΙΩΑΝΝΑ του Πέτρου

Ο.Κ.Δ.Ε.:

ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΙΜΑ ΠΑΟΥΛΙΝ του Λαζάρ

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.:

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
ΑΡΓΥΡΗ ΝΙΚΗ του Ευαγγέλου
ΑΣΛΑΝΙΔΗ ΠΑΡΘΕΝΑ (ΘΕΝΙΑ) του Παύλου
ΒΛΑΧΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του Αποστόλου
ΒΡΙΖΑΚΗ ΤΑΝΙΑ του Γεωργίου
ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Βασιλείου
ΖΙΟΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
ΖΩΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη
ΚΑΤΑΡΑΧΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου
ΚΛΩΝΙΖΑΚΗΣ ΜΑΡΚΟΣ του Αρτεμίου
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του Γεωργίου
ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Ευάγγελου
ΜΠΑΚΑΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΖΩΗ του Κωνσταντίνου
ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗ ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ (ΦΛΩΡΑ) του Νικολάου
ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΥΔΗ ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ (ΜΑΤΙΝΑ) του Σιδερή
ΣΗΦΑΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Εμμανουήλ
ΣΙΑΠΑΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Γεωργίου
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ – ΚΡΙΣΤΙΝ του Γεωργίου

Ελλήνων Συνέλευσις:

ΑΠΟΚΡΕΜΙΩΤΗ ΑΜΕΡΙΣΣΑ του Αθανασίου
ΒΛΑΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Σπυρίδωνα
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του Ηλία
ΜΕΤΑΞΑΤΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Παναγή
ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του Ανδρέα
ΟΡΦΑΝΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του Κωνσταντίνου
ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΣΜΑΡΑΓΔΗ του Αντωνίου
ΠΛΟΣΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
ΣΔΩΝΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Χαραλάμπους
ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΣΚΑΝΑΤΟΒΙΤΣ ΗΛΙΑΣ του Δημητρίου
ΤΖΑΚΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ του Νικολάου
ΤΣΑΜΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αλέξανδρου
ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΟΛΓΑ του Λάζαρου

Εργ.Επ.Κόμμα-ΕΕΚ Τροτσκιστές:

ΒΑΡΕΛΑ-ΓΙΑΝΝΑΤΣΗ ΤΡΙΣΕΥΓΕΝΗ του Ιωάννη
ΜΑΤΣΑΣ ΣΑΜΠΕΤΑΪ (ΣΑΒΒΑΣ ΜΙΧΑΗΛ) του Μπενάκη

Ελληνική Λύση – Κ. Βελόπουλος:

ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Δημητρίου
ΑΥΓΕΡΗ ΣΠΥΡΟ του Κίτσο
ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αναστασίου
ΚΑΛΑΜΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου
ΚΑΡΑΠΑΥΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αναστασίου
ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Κοσμά
ΚΩΤΣΑΝΙΝΗ ΕΙΡΗΝΗ του Κώστα
ΛΙΑΚΑΤΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Γεωργίου
ΜΠΟΤΑΣ ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ του Στεφάνου
ΜΠΟΥΡΑ ΜΑΡΙΑ του Ευστρατίου
ΠΑΠΑΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Σπυρίδωνος
ΠΕΤΡΟΜΙΧΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Παύλου
ΣΑΜΠΡΑΚΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Αθανασίου
ΣΠΑΘΑΤΟΥ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ του Ιωάννη
ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Νικολάου

Κ.Κ.Ε. (μ-λ):

ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΣΟΦΙΑ του Κύριλλου
ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στυλιανού
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Ιωάννη
ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου
ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Δημητρίου
ΝΕΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευστρατίου
ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Γεωργίου
ΧΑΡΙΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Δημητρίου

Μ-Λ Κ.Κ.Ε.:

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Αριστομένη
ΜΑΝΔΕΛΕΝΑΚΗ ΘΕΟΦΑΝΩ του Ηλία

Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ:

ΓΕΩΡΓΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Πολυκράτη
ΚΑΡΑΒΙΔΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Παναγιώτη
ΜΟΥΛΚΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αλέξανδρου
ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου
ΜΠΙΡΠΑΝΑΓΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ-ΕΛΕΝΗ του Ανδρέα
ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Παναγιώτη
ΠΡΟΒΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του Γεωργίου-Παναγιώτη
ΤΟΥΡΝΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Βασιλείου
ΤΣΙΒΕΡΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωστή
ΧΟΥΛΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Εμμανουήλ

Λαϊκή Ενότητα:

ΧΟΥΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Βασιλείου
ΑΓΓΕΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΡΩΜΑΝΟΣ του Δημητρίου
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Παναγιώτη
ΑΝΔΡΟΝΙΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευσταθίου
ΓΙΑΝΝΙΤΣΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του Φώτιου
ΕΥΣΤΡΑΤΙΑΔΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ του Δημητρίου
ΘΕΟΔΟΣΗ-ΜΠΕΣΚΑ ΑΥΓΟΥΛΑ (ΑΥΓΗ) του Στυλιανού
ΚΑΣΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ηλία
ΚΑΤΣΑΜΠΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αθανασίου
ΚΟΝΤΟΘΑΝΑΣΗ ΑΝΝΑ του Νικολάου
ΜΑΝΤΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΙΤΣΑ) του Μανώλη
ΜΑΡΑΓΚΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Παναγιώτη
ΜΕΤΑΞΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Χαράλαμπου
ΜΠΑΡΣΕΦΣΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΝΑ (ΜΑΝΙΑ) του Γεωργίου
ΜΠΟΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Σωτηρίου
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αλέξανδρου
ΣΑΡΑΦΙΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη
ΣΤΑΜΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Λάμπρου

ΜέΡΑ25:

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Αθανασίου
ΑΜΠΑΖΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΥΑ) του Γεωργίου
ΒΑΒΟΛΑΣ ΠΑΥΛΟΣ του Θωμά
ΒΑΜΒΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου
ΒΡΕΤΤΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΝΤΕΠΥ) του Γεωργίου
ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΥ ΜΑΡΙΑ του Παναγιώτη
ΚΛΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Στεργίου
ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΧΑΡΗΣ του Αναστασίου
ΜΠΟΤΟΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου
ΜΠΡΑΚΟΥΛΙΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Χρήστου
ΝΙΚΟΛΑΪΔΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Γεωργίου
ΡΕΒΕΝΙΩΤΗΣ (ΡΕΒΕΝΙΩΤΗ) ΠΑΥΛΟΣ (ΠΑΟΛΑ) του Γεωργίου
ΣΜΥΡΛΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Νικολάου
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΣΤΑΘΗΣ) του Διονυσίου

Δημιουργία ξανά! Θ. Τζήμερος:

ΑΒΡΑΜΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Γεωργίου
ΓΑΒΟΥΝΕΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Δημητρίου
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου
ΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Εμμανουήλ
ΝΟΜΙΚΟΥ ΜΑΡΙΓΩ-ΑΛΙΚΗ του Νικολάου
ΡΕΤΣΙΝΑΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ του Δημητρίου
ΨΑΡΑΔΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γρηγορίου

ΣΥΝ…ΦΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ:

ΚΑΡΑΖΕΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Κωνσταντίνου
ΜΠΑΡΤΑΤΙΛΑΣ ΛΟΥΚΑΣ του Σεραφείμ

Πλεύση Ελευθερίας – Ζωή Κωνστ.:

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ του Νικολάου
ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ (ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ) του Ιωάννη

Διαβάστε εδώ όλες τις ειδήσεις για τις εκλογές.

Μετά τις αλλαγές στους εκλογικούς καταλόγους, οι εκλογείς μπορούν να μάθουν πού ψηφίζουν μέσω της ιστοσελίδας του υπουργείου Εσωτερικών www.ypes.gr, συμπληρώνοντας τα στοιχεία τους στην διαδικτυακή πλατφόρμα «Μάθε πού Ψηφίζεις». Διαφορετικά, μπορούν να καλέσουν στο Τηλεφωνικό Κέντρο της Διεύθυνσης Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης του Υπουργείου Εσωτερικών και στον αριθμό 213 136 1500, έως την Κυριακή, 09:00 έως 17:00.

Προσοχή: Για τη διευκόλυνση των εκλογέων, προτείνεται πρώτα η χρήση της διαδικτυακής εφαρμογής στο www.ypes.gr «Μάθε που ψηφίζεις» και μόνο στην περίπτωση που αντιμετωπίσουν δυσκολία να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά με την υπηρεσία ενημέρωσης των πολιτών, ώστε να ενημερωθούν για το εκλογικό τμήμα που ψηφίζουν.

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα εκλογών.

Δείτε το αποτέλεσμα των Ευρωεκλογών του Μαϊου 2019 στην εκλογική περιφέρεια Α’ Αθηνών:

Το δημοσιογραφικό επιτελείο του Newsit.gr, την Κυριακή 7 Ιουλίου 2019, θα σας μεταδίδει λεπτό προς λεπτό όλα τα αποτελέσματα των βουλευτικών εκλογών 2019, από όλους τους Δήμους και τις Περιφέρειες της χώρας. Με την ταχύτητα και την εγκυρότητα που σας έχουμε συνηθίσει, το Newsit.gr θα σας παρουσιάσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της εκλογικής διαδικασίας, και με συνεχή ροή ειδήσεων αλλά και εκτενή ρεπορτάζ, από τα επιτελεία των υποψηφίων βουλευτών και τα επιτελεία των κομμάτων, θα σας μεταφέρει τον παλμό των βουλευτικών εκλογών 2019 από όλη τη χώρα.

Στις 7 το απόγευμα, μόλις κλείσουν οι κάλπες, θα μεταδοθεί το exit poll, από τους τηλεοπτικούς σταθμούς. Το exit poll θα είναι κοινό και για πρώτη φορά θα συμμετάσχει σε αυτό η ΕΡΤ. Η πρώτη εκτίμηση της Singular Logic για το εκλογικό αποτέλεσμα θα βγει δύο ώρες μετά, στις 9 το βράδυ. Οι ιθύνοντες της εταιρείας, μάλιστα, θεωρούν ότι μέχρι εκείνη την ώρα θα υπάρξει ασφαλής εκτίμηση και για τον αριθμό των εδρών που θα καταλάβει το κάθε κόμμα.

Δείτε το αποτέλεσμα εκλογών του Σεπτεμβρίου 2015 στην εκλογική περιφέρεια Α’ Αθηνών:

Διαβάστε εδώ όλες τις ειδήσεις για τις εκλογέςΗ δημοσιογραφική ομάδα του newsit.gr καλύπτει με συνεχή ροή ειδήσεων όλες τις εξελίξεις, ενώ θα μεταφέρει εικόνα από εκλογικά κέντρα από κάθε γωνιά της χώρας. Λεπτό προς λεπτό όλες οι πολιτικές εξελίξεις λίγες μόλις ώρες πριν τις βουλευτικές εκλογές 2019.

#TAGS MM