weather-icon °C AΘΗΝΑ

Εκλογές 2019: Οι υποψήφιοι βουλευτές Α’ Πειραιώς – Αποτελέσματα εκλογών, ονόματα και κόμματα

Εκλογές 2019: Οι υποψήφιοι βουλευτές Α’ Πειραιώς – Αποτελέσματα εκλογών, ονόματα και κόμματα

ΕΚΛΟΓΕΣ 2019. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ Α’ ΠΕΙΡΑΙΩΣ. Στην τελική ευθεία για τις κρίσιμες βουλευτικές εκλογές στις 7 Ιουλίου 2019, το newsit.gr σας μεταφέρει σε καθημερινή βάση όλες τις πολιτικές εξελίξεις και σας ενημερώνει σε συνεχή ροή για όσα συμβαίνουν σε όλη τη χώρα, λίγα μόλις 24ωρα πριν τις εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019. Το newsit.gr, προκειμένου να είστε απόλυτα ενημερωμένοι, σας παρουσιάζει όλους τους υποψήφιους βουλευτές όλων των κομμάτων στην εκλογική Περιφέρεια Α’ ΠειραιώςΣτην εκλογική Περιφέρεια Α’ Πειραιώς, στα ψηφοδέλτια, σταυρούς βάζουμε μέχρι 2, οι βουλευτές που εκλέγονται είναι6, ενώ στις βουλευτικές εκλογές 2019, υποψήφιοι βουλευτές είναι οι:

ΣΥΡΙΖΑ:

ΓΕΝΝΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Σωκράτη
ΔΟΥΖΙΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ευαγγέλου
ΔΡΙΤΣΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Παναγιώτη
ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Θεμιστοκλή
ΜΠΑΪΡΑΜΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη
ΜΠΕΝΕΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΡΕΠΟΥΣΗ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου
ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του Παναγιώτη

Νέα Δημοκρατία:

ΑΒΡΑΝΤΙΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Ιωάννη
ΔΟΥΝΙΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΝΟΝΗ) του Δημητρίου
ΚΑΛΑΓΙΑ ΜΑΡΙΑ του Ηλία
ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη
ΜΑΝΩΛΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Πέτρου
ΜΕΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη
ΜΠΟΥΤΣΙΚΑΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ιωάννη
ΡΟΥΣΣΟΥ ΖΩΗ του Ευαγγέλου-Αντωνίου

Λαϊκός Σύνδεσμος – Χρυσή Αυγή:

ΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Μιχαήλ
ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΠΑΓΩΝΑ του Γεωργίου
ΚΟΥΖΗΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Παναγιώτη
ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ιωάννη
ΝΙΑΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ του Χρήστου
ΞΗΡΑΚΙΑ ΑΝΔΡΙΑΝΗ του Λάμπρου
ΠΟΤΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ανδρέα

Κίνημα Αλλαγής:

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του Θεοδώρου
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Σταματίου
ΑΡΚΑΛΑΚΗ ΑΡΓΥΡΩ (ΡΟΥΛΑ) του Ευτυχίου
ΒΟΥΡΕΞΑΚΗ – ΤΑΜΠΟΥΡΑΤΖΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ (ΚΑΤΙΝΑ) του Αναστασίου
ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ηλία
ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Ιωάννη
ΠΟΝΤΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Ηλία
ΧΡΥΣΟΦΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Ιακώβου

Κ.Κ.Ε.:

ΔΙΓΕΝΗ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΣΕΜΙΝΑ) του Αναστασίου
ΚΑΡΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη
ΜΑΝΟΥΣΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωσήφ
ΜΑΡΟΥΠΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Νικολάου
ΜΟΦΟΡΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Σταύρου
ΞΕΚΑΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου
ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ ΕΛΠΙΔΑ του Αντωνίου
ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ του Γεωργίου

Ένωση Κεντρώων:

ΒΕΡΥΚΑΚΗ ΕΛΛΑΣ (ΕΛΙΝΑ) του Γεωργίου
ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Μιχαήλ
ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ του Παναγιώτη
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ιωάννη
ΣΙΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευγενίου
ΤΡΑΚΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Δημητρίου
ΨΩΜΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ (ΣΤΕΛΛΑ) του Φωτίου

Ο.Κ.Δ.Ε.:

ΤΣΟΛΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανδρέα

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.:

ΑΛΦΙΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Ευτυχίου
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Βασιλείου
ΔΕΛΑΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ (ΦΥΛΛΙΑ) του Γεωργίου
ΔΙΑΒΟΛΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Στυλιανού
ΜΑΚΡΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Κωνσταντίνου
ΜΠΕΣΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Σπύρου Νεκταρίου
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΓΑ του Γεωργίου
ΠΥΛΑΡΙΝΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του Γεωργίου

Ελλήνων Συνέλευσις:

ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Θεοδώρου
ΚΟΥΡΤΕΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Δημοσθένη
ΜΕΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Νικολάου
ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ του Χρύσανθου
ΤΣΙΑΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σταύρου
ΤΣΟΡΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Εργ.Επ.Κόμμα-ΕΕΚ Τροτσκιστές:

ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ – ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Χρήστου

Ελληνική Λύση – Κ. Βελόπουλος:

ΚΑΡΑΜΟΛΕΓΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου
ΚΙΣΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου
ΜΟΣΧΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Παράσχου
ΠΑΝΤΕΛΑΡΟΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ του Ισιδώρου
ΣΚΥΛΙΤΣΗ ΑΝΝΑ του Γεωργίου
ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Μιχαήλ
ΨΩΜΑΤΑΚΗ ΝΙΚΗ του Θεοδώρου
ΨΩΜΙΑΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Παναγιώτη

Κ.Κ.Ε. (μ-λ):

ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Χρήστου
ΜΠΕΛΕΣΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ – ΧΡΥΣΑΦΩ του Γεωργίου
ΤΣΟΥΓΚΡΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Προδρόμου

Μ-Λ Κ.Κ.Ε.:

ΝΙΚΗΤΑ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ του Δημητρίου
ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΙΩΣΗΦ του Σταύρου

Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ:

ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΞΕΝΙΑ) του Ιωάννου
ΚΡΕΜΑΣΤΙΩΤΟΥ ΕΛΕΝΗ του Παύλου
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δημητρίου
ΣΤΕΡΓΙΟΥΛΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του Μιχαήλ
ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χαράλαμπου
ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου

Λαϊκή Ενότητα:

ΑΜΙΡΑΛΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Εμμανουήλ
ΚΑΛΛΙΜΑΓΕΙΡΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Αναστασίου
ΚΑΝΤΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ του Βασιλείου
ΜΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ (ΑΚΗΣ) του Γεωργίου
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ευστρατίου
ΠΕΤΟΥΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου

ΜέΡΑ25:

ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΠΟΛΑ) του Νικολάου
ΚΑΝΑΡΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Θεοδώρου
ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευσταθίου
ΠΑΡΤΑΚΤΖΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Ιωάννη
ΣΤΡΑΤΟΥ ΔΑΝΑΗ του Φαίδωνα
ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θεοδώρου

Δημιουργία ξανά! Θ. Τζήμερος:

ΕΥΓΕΝΙΔΟΥ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ του Γεωργίου

Πλεύση Ελευθερίας – Ζωή Κωνστ.:

ΜΠΙΜΠΙΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Κωνσταντίνου

Ανεξάρτητοι Υποψήφιοι:

ΓΡΙΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Λεωνίδα

Διαβάστε εδώ όλες τις ειδήσεις για τις εκλογές.

Το δημοσιογραφικό επιτελείο του Newsit.gr, την Κυριακή 7 Ιουλίου 2019, θα σας μεταδίδει λεπτό προς λεπτό όλα τα αποτελέσματα των βουλευτικών εκλογών 2019, από όλους τους Δήμους και τις Περιφέρειες της χώρας. Με την ταχύτητα και την εγκυρότητα που σας έχουμε συνηθίσει, το Newsit.gr θα σας παρουσιάσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της εκλογικής διαδικασίας, και με συνεχή ροή ειδήσεων αλλά και εκτενή ρεπορτάζ, από τα επιτελεία των υποψηφίων βουλευτών και τα επιτελεία των κομμάτων, θα σας μεταφέρει τον παλμό των βουλευτικών εκλογών 2019 από όλη τη χώρα.

Δείτε το αποτέλεσμα εκλογών του Σεπτεμβρίου 2015 στην εκλογική περιφέρεια Α’ Πειραιώς:

Δείτε το αποτέλεσμα των Ευρωεκλογών του Μαϊου 2019 στην εκλογική περιφέρεια Α’ Πειραιώς:

Διαβάστε εδώ όλες τις ειδήσεις για τις εκλογέςΗ δημοσιογραφική ομάδα του newsit.gr καλύπτει με συνεχή ροή ειδήσεων όλες τις εξελίξεις, ενώ θα μεταφέρει εικόνα από εκλογικά κέντρα από κάθε γωνιά της χώρας. Λεπτό προς λεπτό όλες οι πολιτικές εξελίξεις λίγες μόλις ώρες πριν τις βουλευτικές εκλογές 2019.

#TAGS MM