weather-icon °C AΘΗΝΑ

Εκλογές 2019: Οι υποψήφιοι βουλευτές με τη Λαϊκή Ενότητα ανά Περιφέρεια – Ονόματα και αποτελέσματα εκλογών

Εκλογές 2019: Οι υποψήφιοι βουλευτές με τη Λαϊκή Ενότητα ανά Περιφέρεια – Ονόματα και αποτελέσματα εκλογών

ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 2019. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ME ΤΗ ΛΑΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ. Στην τελική ευθεία για τις κρίσιμες βουλευτικές εκλογές στις 7 Ιουλίου 2019, το newsit.gr σας μεταφέρει σε καθημερινή βάση όλες τις πολιτικές εξελίξεις και σας ενημερώνει mε συνεχή ροή για όσα συμβαίνουν σε όλη τη χώρα, λίγα μόλις 24ωρα πριν τις εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019. Το newsit.gr, προκειμένου να είστε απόλυτα ενημερωμένοι, σας παρουσιάζει όλους τους υποψήφιους βουλευτές όλων των κομμάτων σε όλες τις εκλογικές Περιφέρειες. Στις βουλευτικές εκλογές 2019, υποψήφιοι βουλευτές με τη Λαϊκή Ενότητα, ανά Περιφέρεια, είναι οι:

Αιτωλοακαρνανίας:

ΑΜΒΡΑΖΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Κωνσταντίνου
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Δημητρίου
ΚΑΤΣΑΜΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη
ΛΟΥΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου
ΜΠΑΝΙ – ΠΑΣΟΥΝΙ ΣΤΥΛΙΑΝΑ του Χαλίμ
ΜΠΕΤΣΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Λάμπρου
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Βασιλείου
ΡΑΝΤΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου

Αργολίδος:

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σπήλιου
ΚΑΨΟΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Λεωνίδα
ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ του Γεωργίου
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Διαμαντή
ΤΖΩΡΤΖΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του Νικολάου

Αρκαδίας:

ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ του Νικολάου
ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΥΛΙΑ (ΗΛΙΑΝΑ) του Δημητρίου
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Γεωργίου
ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου
ΧΟΥΝΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Βασιλείου

Αρτας:

ΠΕΣΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Δημητρίου
ΠΙΣΤΙΩΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Δημητρίου
ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ (ΟΛΙΑ) του Γεωργίου

Α’ Αθηνών:

ΧΟΥΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Βασιλείου
ΑΓΓΕΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΡΩΜΑΝΟΣ του Δημητρίου
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Παναγιώτη
ΑΝΔΡΟΝΙΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευσταθίου
ΓΙΑΝΝΙΤΣΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του Φώτιου
ΕΥΣΤΡΑΤΙΑΔΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ του Δημητρίου
ΘΕΟΔΟΣΗ-ΜΠΕΣΚΑ ΑΥΓΟΥΛΑ (ΑΥΓΗ) του Στυλιανού
ΚΑΣΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ηλία
ΚΑΤΣΑΜΠΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αθανασίου
ΚΟΝΤΟΘΑΝΑΣΗ ΑΝΝΑ του Νικολάου
ΜΑΝΤΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΙΤΣΑ) του Μανώλη
ΜΑΡΑΓΚΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Παναγιώτη
ΜΕΤΑΞΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Χαράλαμπου
ΜΠΑΡΣΕΦΣΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΝΑ (ΜΑΝΙΑ) του Γεωργίου
ΜΠΟΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Σωτηρίου
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αλέξανδρου
ΣΑΡΑΦΙΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη
ΣΤΑΜΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Λάμπρου

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών:

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ-ΑΪΝΑΤΖΟΓΛΟΥ ΚΙΜΩΝ του Ελευθερίου
ΒΕΛΕΝΤΖΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του Αθανασίου
ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Αθανασίου
ΚΟΡΑΣΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (ΠΕΝΥ) του Παναγιώτη
ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΖΟΥΛΙΑ) του Σωτηρίου
ΜΠΛΕΤΣΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Ιωάννη
ΜΠΟΥΡΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου
ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
ΡΩΜΑΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ-ΛΑΜΠΡΙΝΗ (ΛΙΑΝΑ) του Κωνσταντίνου
ΣΙΟΥΓΚΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Βασιλείου
ΣΤΡΑΤΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη
ΤΣΑΓΚΑ ΣΟΥΛΤΑΝΑ (ΤΑΝΙΑ) του Ηρακλή
ΤΣΙΦΤΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΨΑΛΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών:

ΑΛΕΞΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
ΑΣΠΡΟΓΕΡΑΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αδαμάντιου
ΚΑΚΛΑΜΑΝΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του Βασιλείου
ΚΟΝΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αθανασίου
ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Παναγιώτη
ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Αντωνίου
ΣΦΥΡΟΕΡΑΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ του Αναστασίου
ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
ΤΟΛΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
ΤΣΕΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Βασιλείου
ΤΣΟΜΠΑΝΟΓΛΟΥ ΑΝΝΑ του Γεωργίου

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών:

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Αρχιμήδη
ΒΑΛΑΒΑΝΗ ΟΛΓΑ – ΝΑΝΤΙΑ του Γεωργίου
ΒΑΛΕΝΤΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ του Απόστολου
ΓΑΤΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χρήστου
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεόδωρου
ΔΟΥΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αλέξανδρου
ΕΛΕΥΘΕΡΑΤΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Κλεάνθη
ΚΑΛΙΝΤΕΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
ΛΑΓΔΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Παναγιώτη
ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Παναγιώτη
ΜΠΕΝΟΥΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου
ΝΑΘΑΝΑΗΛΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Ναθαναήλ
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Δημητρίου
ΤΣΙΧΛΗ ΜΑΡΙΑΝΑ του Δημητρίου
ΧΑΙΡΕΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου

Α’ Ανατολικής Αττικής:

ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Παναγιώτη
ΒΛΑΧΟΣ ΗΛΙΑΣ του Γεωργίου
ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Αγγελου
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ του Γεωργίου
ΠΙΕΡΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Γεωργίου
ΠΡΙΜΙΚΙΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αναστασίου
ΣΙΔΕΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Παναγιώτη
ΣΙΔΕΡΗ-ΜΗΤΣΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ευάγγελου

Β’ Δυτικής Αττικής:

ΚΑΤΣΙΚΕΑ ΟΥΡΑΝΙΑ ΕΛΕΝΗ του Γεωργίου
ΛΕΒΕΝΤΗ-ΓΙΑΚΟΥΜΑΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ συζ. Ιωάννη
ΡΟΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Κωνσταντίνου
ΤΣΙΑΝΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

Α’ Πειραιώς:

ΑΜΙΡΑΛΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Εμμανουήλ
ΚΑΛΛΙΜΑΓΕΙΡΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Αναστασίου
ΚΑΝΤΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ του Βασιλείου
ΜΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ (ΑΚΗΣ) του Γεωργίου
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ευστρατίου
ΠΕΤΟΥΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου

Β’ Πειραιώς:

ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του Γεωργίου
ΛΕΟΥΤΣΑΚΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΣΤΑΘΗΣ) του Πιέρρου
ΛΙΑΤΣΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ του Δημητρίου
ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ του Αθανασίου
ΜΠΑΛΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου
ΠΕΡΣΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωσήφ
ΠΟΛΛΑΤΟΣ ΡΑΦΑΗΛ του Αλέξανδρου
ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του Ιωάννη
ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ ΗΛΙΑΝΑ του Γεωργίου

Αχαΐας:

ΒΡΕΤΤΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΓΚΟΥΛΕΜΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου
ΕΛΕΖΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θρασύβουλου
ΚΑΝΤΖΑΡΗ ΖΑΦΕΙΡΩ του Χρήστου
ΛΕΦΑ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ του Γεωργίου
ΠΕΤΡΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΠΗΛΙΟΥ – ΓΕΩΡΓΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του Δονάτου

Βοιωτίας:

ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη
ΓΟΥΝΑΡΗ ΟΛΥΜΠΙΑ του Αθανασίου
ΣΚΟΥΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δημητρίου

Γρεβενών:

ΓΚΑΡΑΝΑΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αθανασίου

Δράμας:

ΕΡΜΕΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χρήστου
ΚΟΓΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη
ΠΡΟΚΟΒΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Κυπαρίσση

Δωδεκανήσου:

ΚΛΑΔΟΓΕΝΗ ΜΑΡΙΑ- ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Παναγιώτη
ΜΩΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Μάρκου
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σάββα

Έβρου:

ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

Ευβοιας:

ΓΚΙΜΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου
ΛΑΜΠΡΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Χαραλάμπους
ΤΑΜΠΟΥΡΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Αναστασίου

Ευρυτανίας:

ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αθανασίου

Ζακύνθου:

ΠΕΤΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Δημητρίου

Ηλείας:

ΒΑΜΒΑΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Κωνσταντίνου
ΚΑΡΑΜΑΝΗ ΕΛΕΝΗ του Αθανασίου
ΚΟΥΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ του Διονυσίου
ΠΑΠΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη

Ημαθίας:

ΚΙΟΣΕΟΓΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Γεωργίου
ΚΟΥΦΑΚΗ ΑΘΗΝΑ του Νικολάου
ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλέξανδρου

Ηρακλείου:

ΑΛΕΞΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του Δημητρίου
ΚΑΤΖΗΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Νικολάου
ΚΡΙΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Γεωργίου
ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Γεωργίου
ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Εμμανουήλ
ΜΑΝΤΖΑΡΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ του Δημητρίου
ΣΑΒΒΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Εμμανουήλ
ΧΙΩΤΕΛΗΣ ΑΡΗΣ του Κωνσταντίνου

Θεσπρωτίας:

ΜΑΡΚΑΤΣΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αριστείδη

Α’ Θεσσαλονίκης:

ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του Σταύρου
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΜΥΡΣΙΝΗ του Κωνσταντίνου
ΑΜΠΑΤΖΟΓΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Μιχαήλ
ΑΦΕΝΤΟΥΛΙΔΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ του Κωνσταντίνου
ΒΕΡΥΚΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Χρήστου
ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη
ΕΞΑΡΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γρηγορίου
ΚΑΝΑΡΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Χρήστου
ΚΟΥΛΙΟΥΦΑΣ ΑΔΩΝΙΣ του Δημητρίου
ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΣΤΕΛΛΑ – ΕΙΡΗΝΗ του Σταύρου
ΠΑΡΙΣΗ ΕΡΜΙΟΝΗ του Ευαγγέλου
ΠΑΡΤΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ιωάννη
ΣΑΜΔΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου
ΣΙΑΡΒΑΡΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Χαραλάμπους
ΣΚΟΥΛΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Γεωργίου
ΣΟΥΛΤΑΝΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Χαραλάμπους
ΣΤΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αναστασίου
ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Δημητρίου

Β’ Θεσσαλονίκης:

ΑΒΕΛΛΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Θεοδώρου
ΑΜΜΑΝΑΤΙΔΟΥ-ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΤΣΑ) του Γεωργίου
ΚΑΝΤΑΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Διαμαντή
ΚΟΜΠΟΓΙΑΝΝΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Γεωργίου
ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Ιωάννη
ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ-ΔΗΜΗΤΡΑ του Ιωάννη
ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Ιωάννη
ΤΣΙΜΗΓΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Σάββα

Ιωαννίνων:

ΓΟΔΕΒΕΝΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του Γεωργίου
ΓΟΥΡΖΗ ΕΥΤΥΧΙΑ του Εμμανουήλ
ΜΠΟΥΚΗ ΕΛΕΝΗ του Φωτίου
ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Πέτρου

Καβάλας:

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ του Λαζάρου
ΚΙΤΣΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Παναγιώτη
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ανδρέα
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΛΣΑΜΗ του Αργυρίου
ΠΑΣΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΤΣΕΒΡΕΜΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Άγγελου

Καρδίτσας:

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΪΟΣ του Χρήστου
ΠΑΪΣΙΟΥ ΚΑΡΟΛΙΝΑ του Δημητρίου
ΤΣΕΛΙΟΣ ΚΥΡΙΤΣΗΣ του Δημητρίου

Καστοριάς:

ΛΙΟΥΖΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Γεωργίου

Κέρκυρας:

ΚΑΝΤΑ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του Γεωργίου
ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου
ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
ΝΤΟΥΣΙΚΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Κωνσταντίνου
ΣΑΜΟΪΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Κωνσταντίνου – Νικολάου

Κεφαλληνίας:

ΚΑΓΚΑΔΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Μιχαήλ

Κιλκίς:

ΚΟΥΛΙΝΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Δημητρίου
ΜΠΙΜΠΑΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου
ΣΑΜΑΡΑ ΑΡΙΑΔΝΗ του Στεφάνου

Κοζάνης:

ΚΑΔΟΓΛΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Κορινθίας:

ΡΙΣΚΑ ΜΑΡΙΑΝΘΗ (ΜΑΙΡΗ) του Δημητρίου
ΤΣΑΚΟΥΜΑΓΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αντωνίου
ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Κυκλάδων:

ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κοσμά
ΜΙΣΚΕΔΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Πέτρου
ΤΣΑΜΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Γεωργίου

Λακωνίας:

ΓΕΩΡΓΟΥΛΕΑ ΣΩΤΗΡΙΑ-ΚΥΡΙΑΚΗ του Κωνσταντίνου
ΛΕΡΙΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Αποστόλου
ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Ιωάννη
ΣΤΑΜΑΤΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ηλία
ΧΡΥΣΑΔΑΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Πέτρου

Λάρισας:

ΒΡΥΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου
ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου
ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου
ΜΠΑΛΑΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΤΖΑΒΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου

Λασιθίου:

ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Συμεών
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΚΑΛΗ) του Χρήστου

Λέσβου:

ΖΕΡΔΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χριστόφορου
ΚΟΥΤΛΗ ΠΑΠΑΔΟΥΛΑ του Γεωργίου
ΦΟΥΣΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Λευκάδας:

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Λάμπρου

Μαγνησίας:

ΑΥΓΕΡΙΝΟΥ-ΚΟΥΝΑΤΙΔΗ ΕΛΕΝΗ του Ηλία
ΓΙΑΝΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου
ΜΠΑΛΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ιωάννη
ΜΠΕΦΑΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Γεωργίου

Μεσσηνίας:

ΔΕΤΑΣ ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ – ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Σπυρίδωνος
ΔΟΥΛΑΜΗ ΠΕΤΡΟΥΛΑ του Χαράλαμπου
ΜΗΤΣΗ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου
ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ιωάννη

Ξάνθης:

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Νικολάου
ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ του Δημητρίου

Πέλλας:

ΚΡΗΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου
ΜΗΛΩΣΗ ΝΙΝΑ του Χρήστου
ΤΟΠΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Χρυσοβέργη

Πιερίας:

ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ (ΑΛΚΗΣ) του Ρήγα
ΠΑΝΤΕΛΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Αθανασίου

Πρέβεζας:

ΛΑΪΝΑ ΠΑΡΘΕΝΙΑ του Νικολάου
ΛΙΒΙΕΡΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ηλία

Ρεθύμνης:

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αναστασίου

Ροδόπης:

ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γρηγορίου

Σάμου:

ΚΡΑΤΣΑ ΕΥΓΕΝΙΑ του Δημητρίου
ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ του Θεοδώρου
ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΥ – ΣΤΑΘΑΚΙΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του Κωνσταντίνου

Σερρών:

ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΑΛΕΞΙΑ του Παντελή
ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου

Τρικάλων:

ΧΟΝΔΡΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου

Φθιώτιδας:

ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΑΣΠΑΣΙΑ – ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Ιωάννη
ΚΑΤΙΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Λουκά
ΜΠΑΡΤΣΩΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Περικλή

Φλώρινας:

ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Δημητρίου

Φωκίδας:

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Θεοδώρου

Χαλκιδικής:

ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θεοφίλου
ΓΡΑΣΣΟΥ ΚΑΛΙΡΡΟΗ του Γεωργίου
ΔΕΡΓΙΑΔΕ-ΚΑΝΤΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του Λεωνίδα
ΠΑΣΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αντωνίου

Χανίων:

ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΛΑΚΗ – ΜΠΙΡΜΠΙΛΗ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη
ΚΑΛΛΙΓΙΑΝΝΗ – ΜΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗ ΛΟΥΚΙΑ του Γεωργίου
ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Εμμανουήλ
ΤΖΙΝΕΥΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ

Χίου:

ΓΟΥΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου

Διαβάστε εδώ όλες τις ειδήσεις για τις εκλογές.

Το δημοσιογραφικό επιτελείο του Newsit.gr, την Κυριακή 7 Ιουλίου 2019, θα σας μεταδίδει λεπτό προς λεπτό όλα τα αποτελέσματα των βουλευτικών εκλογών 2019, από όλους τους Δήμους και τις Περιφέρειες της χώρας. Με την ταχύτητα και την εγκυρότητα που σας έχουμε συνηθίσει, το Newsit.gr θα σας παρουσιάσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της εκλογικής διαδικασίας, και με συνεχή ροή ειδήσεων αλλά και εκτενή ρεπορτάζ, από τα επιτελεία των υποψηφίων βουλευτών και τα επιτελεία των κομμάτων, θα σας μεταφέρει τον παλμό των βουλευτικών εκλογών 2019 από όλη τη χώρα.

Δείτε το συγκεντρωτικά αποτέλεσμα βουλευτικών εκλογών Σεπτεμβρίου 2015:

Δείτε το αποτέλεσμα των Ευρωεκλογών Μαϊου 2019:

Διαβάστε εδώ όλες τις ειδήσεις για τις εκλογέςΗ δημοσιογραφική ομάδα του newsit.gr καλύπτει με συνεχή ροή ειδήσεων όλες τις εξελίξεις, ενώ θα μεταφέρει εικόνα από εκλογικά κέντρα από κάθε γωνιά της χώρας. Λεπτό προς λεπτό όλες οι πολιτικές εξελίξεις λίγες μόλις ώρες πριν τις βουλευτικές εκλογές 2019.

#TAGS MM