weather-icon °C AΘΗΝΑ

Εκλογές 2019: Οι υποψήφιοι βουλευτές με την Ένωση Κεντρώων ανά Περιφέρεια – Ονόματα και αποτελέσματα εκλογών

Εκλογές 2019: Οι υποψήφιοι βουλευτές με την Ένωση Κεντρώων ανά Περιφέρεια – Ονόματα και αποτελέσματα εκλογών

ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 2019. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ME ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ. Στην τελική ευθεία για τις κρίσιμες βουλευτικές εκλογές στις 7 Ιουλίου 2019, το newsit.gr σας μεταφέρει σε καθημερινή βάση όλες τις πολιτικές εξελίξεις και σας ενημερώνει mε συνεχή ροή για όσα συμβαίνουν σε όλη τη χώρα, λίγα μόλις 24ωρα πριν τις εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019. Το newsit.gr, προκειμένου να είστε απόλυτα ενημερωμένοι, σας παρουσιάζει όλους τους υποψήφιους βουλευτές όλων των κομμάτων σε όλες τις εκλογικές Περιφέρειες. Στις βουλευτικές εκλογές 2019, υποψήφιοι βουλευτές με την Ένωση Κεντρώων, ανά Περιφέρεια, είναι οι:

Αιτωλοακαρνανίας:

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Κωνσταντίνου
ΚΟΛΟΖΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου
ΛΥΠΗΜΕΝΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Νικολάου
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Σπυρίδωνος
ΜΠΑΝΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ηλία
ΡΗΓΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Λάμπρου
ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Δημητρίου

Αργολίδος:

ΖΕΡΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αναστασίου
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του Χαράλαμπου
ΝΤΟΥΒΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ζαχαρία

Αρκαδίας:

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αγγελή
ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Γεωργίου
ΡΩΣΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου

Αρτας:

ΑΝΝΙΣΑ ΜΑΡΙΑ του Ευαγγέλου
ΚΑΤΣΑΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Χαριλάου
ΤΡΟΜΠΟΥΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στεφάνου

Α’ Αθηνών:

ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ του Νικολάου
ΓΚΟΥΛΟΥΜΙΑΝ ΚΕΒΟΡΚ του Χαΐκ
ΗΜΕΛΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Βασιλείου
ΚΑΡΑΜΕΣΙΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Ευστρατίου
ΚΕΡΑΜΗΤΣΟΣ-ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ευαγγέλου
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του Κωνσταντίνου
ΜΑΛΑΜΟΥ ΡΩΞΑΝΗ του Ευαγγέλου
ΜΠΡΑΒΟΥ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου
ΜΥΛΩΝΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ (ΔΗΜΟΣ) του Χρήστου
ΝΙΚΑΣ ΗΛΙΑΣ του Δημήτρη
ΠΑΝΕΛΟΥΔΗ (ΛΙΒΑΝΟΥ) ΜΑΡΙΑ του Ευαγγέλου
ΠΛΙΑΣΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου
ΣΤΟΥΡΑΪΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Ελευθερίου
ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
ΤΖΟΥΜΠΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Βασιλείου
ΤΖΩΡΤΖΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Δημητρίου
ΤΟΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Γερασίμου

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών:

ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ του Αποστόλου
ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΗ ΑΝΝΑ του Ευάγγελου
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΤΙΜΟΛΕΩΝ του Χρήστου
ΓΙΑΝΝΗ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ του Αθανασίου
ΓΟΥΣΕΤΗΣ – ΤΣΙΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεράσιμου
ΔΑΜΗΛΑΚΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ του Αντωνίου
ΖΗΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΙΝΑ) του Κορνηλίου
ΖΩΓΑΝΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Νικολάου
ΚΟΥΚΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ του Ιωάννη
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Επαμεινώνδα
ΜΠΑΖΟΥΚΗ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου
ΝΑΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Πολύκαρπου
ΠΑΞΙΜΑΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Αντωνίου
ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ ΣΟΦΙΑ του Παναγιώτη
ΡΟΥΣΣΟΥ ΕΛΕΝΗ του Δημητρίου
ΦΡΑΓΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών:

ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ του Αποστόλου
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ – ΠΕΡΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ιωάννη
ΑΡΜΥΡΑΣ-ΣΙΑΠΛΑΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Κύρκου
ΓΑΛΑΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ του Βασιλείου
ΔΗΜΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου
ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Πάνου
ΚΑΡΑΛΟΥΔΑ ΑΡΤΕΜΙΣ του Ευάγγελου
ΚΑΡΑΣΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ-ΜΑΡΙΑ του Αλέξανδρου
ΚΕΤΣΟΥ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου
ΚΟΥΡΠΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Ιωάννη
ΠΟΛΥΖΩΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ (ΧΡΥΣΑ) του Χαραλάμπους
ΣΑΚΑΡΟΥΔΗΣ-ΜΠΟΥΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Δημητρίου
ΣΕΪΤΑΝΙΔΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του Γεωργίου

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών:

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Χρήστου
ΑΛ ΑΝΙ ΧΑΛΙΝΤ του Ιμπραχήμ
ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗ ΕΛΕΝΗ του Σαράντη
ΒΙΝΤΟΥ ΑΟΥΡΕΛΑ του Χαρίλα
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Χαραλάμπους
ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Παναγιώτη
ΚΟΥΒΕΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Κωνσταντίνου
ΛΕΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεοδώρου
ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Εμμανουήλ
ΜΑΣΑΝΟΒΙΤΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σταύρου
ΜΠΟΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Χρήστου
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Σπυρίδωνα
ΝΤΑΛΙΟΥ-ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΠΗΓΗ του Ιωάννη
ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου
ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου
ΡΕΠΟΥΣΗ ΜΑΡΙΑ-ΑΝΝΑ του Νικολάου
ΣΚΛΗΒΑΓΚΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Σταύρου
ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ (ΧΡΟΝΗΣ) του Βασιλείου
ΣΥΛΙΒΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη

Α’ Ανατολικής Αττικής:

ΑΝΔΡΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Σπυρίδωνα
ΔΑΜΑΣΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπυρίδωνα
ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αχιλλέα
ΖΑΧΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευάγγελου
ΖΟΥΡΕΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Ιωάννη
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ιωάννη
ΚΑΡΑΚΑΣΗ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου
ΚΑΤΣΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεόδωρου
ΚΕΧΑΓΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Γεωργίου
ΚΟΥΤΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
ΜΑΝΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του Δημητρίου
ΜΑΤΖΑΝΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ του Γρηγορίου
ΣΠΥΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Σπυρίδωνα

Β’ Δυτικής Αττικής:

ΔΩΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Κοσμά
ΖΩΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του Γεωργίου
ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Θεοδώρου
ΠΑΓΚΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου
ΣΑΓΚΟΥΡΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του Δημητρίου
ΤΑΜΗΛΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ του Αλεξάνδρου

Α’ Πειραιώς:

ΒΕΡΥΚΑΚΗ ΕΛΛΑΣ (ΕΛΙΝΑ) του Γεωργίου
ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Μιχαήλ
ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ του Παναγιώτη
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ιωάννη
ΣΙΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευγενίου
ΤΡΑΚΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Δημητρίου
ΨΩΜΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ (ΣΤΕΛΛΑ) του Φωτίου

Β’ Πειραιώς:

ΑΒΡΑΝΤΙΝΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του Ευάγγελου
ΑΚΡΙΒΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ του Αθανασίου
ΔΡΥΜΙΛΗΣ ΣΠΥΡΟΣ του Γεωργίου
ΚΑΒΑΔΕΛΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗΣ ΜΥΡΩΝ του Κωνσταντίνου
ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΚΟΜΝΩ (ΚΟΜΙΣΣΑ) του Δημητρίου
ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ – ΡΟΔΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
ΜΑΥΡΕΑΣ ΠΕΤΡΟΣ του Παναγιώτη
ΜΠΑΚΑ ΜΙΡΑΝΤΑ του Αθανασίου
ΝΤΑΚΟΥΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ευάγγελου
ΣΤΑΥΡΑΚΗ ΛΥΔΙΑ του Κωνσταντίνου

Αχαΐας:

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Αναστασίου
ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ ΧΑΡΟΥΛΑ του Στεφάνου
ΛΑΪΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Συμεών
ΜΑΡΙΝΕΣΚΟΥ ΛΑΟΥΡΕΝΤΣΙΑ του Ιωάννη
ΜΕΤΣΟΒΙΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Θεοφάνη
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Κωνσταντίνου
ΡΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου
ΣΙΩΡΟΥ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ του Ευθυμίου
ΣΥΜΙΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του Νικολάου

Βοιωτίας:

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ του Νικολάου
ΛΥΓΓΟΥ ΑΓΛΑΪΑ του Μιχαήλ
ΣΤΙΓΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου
ΤΖΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Μιχαήλ

Γρεβενών:

ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Εμμανουήλ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΓΕΩΡΓΙΑ του Ιωάννη

Δράμας:

ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου
ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ του Στεφάνου
ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ευαγγέλου
ΣΑΠΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Γεωργίου
ΤΣΑΚΩΝΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Χαράλαμπου

Δωδεκανήσου:

ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ του Ιωάννη
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ του Ιωάννη
ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Γεωργίου
ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Κωνσταντίνου
ΛΑΜΠΡΙΑΝΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Νικολάου
ΜΙΧΕΛΗ ΜΑΡΙΑ του Εμμανουήλ

Έβρου:

ΛΥΣΙΜΑΧΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Νικολάου
ΜΟΥΣΙΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου
ΜΠΑΔΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
ΣΑΓΚΟΥΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Νικολάου
ΧΑΡΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη

Ευβοιας:

ΒΛΑΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανασίου
ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΡΗ ΑΝΝΑ – ΜΑΡΙΑ του Αναστασίου
ΓΚΑΒΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Προκοπίου
ΓΟΥΡΓΙΩΤΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ του Κωνσταντίνου
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Σταμούλη
ΝΤΑΡΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
ΣΕΤΤΑ ΕΛΕΝΗ του Σταύρου
ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανασίου

Ευρυτανίας:

ΜΠΑΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Αθανασίου
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ του Κωνσταντίνου

Ζακύνθου:

ΜΠΑΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Φωτίου
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΥ – ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΛΕΜΟΝΙΑ του Στέργιου

Ηλείας:

ΔΗΛΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Κωνσταντίνου
ΔΟΥΔΟΥΞΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ του Σταμάτη
ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ του Ξενοφώντος
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ-ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του Γεωργίου
ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χαράλαμπου
ΤΣΑΜΠΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
ΤΣΟΥΜΑ ΣΩΤΗΡΙΑ του Βασιλείου

Ημαθίας:

ΑΚΕΨΩΜΑΪΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Εμμανουήλ
ΒΕΤΣΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Νικολάου
ΓΑΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Αδάμ
ΔΙΜΠΑΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ του Αριστείδη

Ηρακλείου:

ΑΓΓΕΛΙΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Χαράλαμπου
ΒΟΥΒΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
ΓΙΑΝΝΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Σωτηρίου
ΚΑΦΑΝΤΑΡΗ ΙΟΥΛΙΑ του Κωνσταντίνου
ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
ΛΕΒΕΝΤΗ-ΜΕΝΤΕΣΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ιωάννη
ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ (ΕΛΣΑ) του Γεωργίου
ΤΖΩΡΤΖΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη
ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του Νικολάου

Θεσπρωτίας:

ΖΑΦΕΙΡΑΣ ΖΑΦΕΙΡΙΟΣ του Χρήστου
ΤΣΙΜΠΡΙΜΑΝΗ ΣΟΦΙΑ του Στυλιανού

Α’ Θεσσαλονίκης:

ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ του Αποστόλου
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Σωκράτη
ΒΥΘΟΥΛΚΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Παναγιώτη
ΓΙΑΝΝΟΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη
ΙΓΝΑΤΙΑΔΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ του Ιωάννη
ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ του Κωνσταντίνου
ΚΑΡΑΚΩΣΤΑ ΕΛΕΝΗ του Αθανασίου
ΚΑΦΕΤΖΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Αλεξάνδρου
ΚΟΥΖΩΦ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Ευαγγέλου
ΚΟΥΤΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Παναγή
ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του Κωνσταντίνου
ΚΥΡΤΙΔΗΣ ΜΥΡΩΝ του Ακύλα
ΛΕΟΝΤΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη
ΜΙΧΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευαγγέλου
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αντύπα
ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΗ ΑΝΝΑ του Σταματίου
ΤΖΑΒΑΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Ευαγγέλου
ΤΣΙΜΠΡΙΜΑΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Στυλιανού

Β’ Θεσσαλονίκης:

ΓΚΑΡΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Μιχαήλ
ΓΚΟΓΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου
ΓΟΥΣΕΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Παναγιώτη
ΚΑΡΠΟΥΖΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Βασιλείου
ΚΟΥΤΟΥΛΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Δημητρίου
ΜΠΟΥΝΤΟΥΛΟΥΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Γεωργίου
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ του Ηρακλή
ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΥ ΕΡΑΣΜΙΑ του Ιωάννη
ΣΤΡΑΝΤΖΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου
ΤΕΡΖΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στέργιου
ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη

Ιωαννίνων:

ΑΡΓΥΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Χρήστου
ΔΑΝΕΛΛΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του Αδαμαντίου
ΔΗΜΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ του Αντώνη
ΔΟΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Μενελάου
ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη
ΛΕΒΕΝΤΗ – ΜΠΑΚΑΛΟΥ ΔΙΑΛΕΚΤΗ του Παντελή
ΣΠΥΡΟΝΙΚΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Αλεξάνδρου

Καβάλας:

ΓΙΑΛΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη
ΛΥΣΙΜΑΧΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Ιωάννη
ΠΑΣΧΑΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Βασιλείου
ΤΟΡΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

Καρδίτσας:

ΒΑΛΛΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του Αποστόλου
ΜΑΝΤΖΑΚΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Δαμιανού
ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Κωνσταντίνου
ΣΤΑΜΠΟΥΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΝΙΚΗ του Ιωάννη

Καστοριάς:

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Κωνσταντίνου
ΜΑΡΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Νικολάου

Κέρκυρας:

ΒΑΡΑΓΓΟΥΛΗ ΑΝΤΩΝΙΑ – ΕΛΕΝΗ του Δημητρίου
ΓΟΥΝΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σπυρίδωνος
ΔΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΝΤΕΝΙΖ του Ιωάννη – Αντωνίου – Κωνσταντίνου
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ του Σταύρου

Κεφαλληνίας:

ΔΑΜΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Βασιλείου
ΤΖΟΥΜΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Δημητρίου

Κιλκίς:

ΑΝΔΡΙΩΤΗ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ του Γαβριήλ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Δημητρίου
ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Χαράλαμπου

Κοζάνης:

ΚΩΤΣΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Κοσμά
ΛΑΛΑΠΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Σπυρίδωνα
ΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Κοσμά
ΜΠΑΡΜΠΕΡΗ ΣΟΦΙΑ του Ιωάννη
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ηλία

Κορινθίας:

ΜΑΡΑ ΑΝΝΑ του Νίκο
ΜΠΟΥΛΟΓΕΩΡΓΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αριστείδη
ΤΟΜΑΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Μιλτιάδη

Κυκλάδων:

ΓΕΩΡΓΑΛΑ ΚΥΡΙΑΚΗ του Ζαχαρία
ΚΟΝΙΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου
ΝΟΜΙΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Αντωνίου
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη

Λακωνίας:

ΚΥΡΙΑΖΑΚΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Στυλιανού
ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ του Ιωάννη
ΜΑΡΓΑΡΩΝΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ του Μιχαήλ

Λάρισας:

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χαράλαμπου
ΚΑΦΕΝΟΥΔΗ ΙΩΑΝΝΑ του Ευαγγέλου
ΛΕΚΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΜΑΝΤΕΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
ΝΑΣΙΚΑ ΖΩΗ του Ιωάννη
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΣΑΝΙΔΑ ΜΑΡΙΝΑ του Κωνσταντίνου
ΤΣΕΤΣΙΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Πέτρου
ΤΣΙΑΜΟΥΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Κωνσταντίνου

Λασιθίου:

ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ του Χαραλάμπους
ΑΡΜΕΝΑΚΗΣ ΜΑΡΚΟΣ του Νικολάου
ΚΑΠΑΝΤΑΪΔΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Χαραλάμπους

Λέσβου:

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Σάββα
ΖΟΥΡΕΛΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του Βασιλείου
ΣΥΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Γρηγορίου

Λευκάδας:

ΓΑΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Αδάμ
ΛΟΥΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου

Μαγνησίας:

ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΕΙΡΗΝΗ-ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ του Εμμανουήλ
ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Τρύφωνα
ΚΑΒΑΔΕΛΛΑ ΑΘΗΝΑ του Κωνσταντίνου
ΜΠΟΓΟΣΙΑΝ ΑΡΑΜ του Χραντ
ΠΕΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευρυπίδη
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του Σπυρίδωνα

Μεσσηνίας:

ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Δημητρίου
ΚΑΡΥΔΗ ΕΥΔΟΚΙΑ – ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑ του Αντωνίου
ΜΠΑΚΑΣ ΦΩΤΙΟΣ του Αθανασίου
ΡΗΓΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Αντωνίου
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ισαάκ – Ευάγγελου

Ξάνθης:

ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΣΟΝΙΑ του Σέργιου
ΜΠΑΛΤΑΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανδρέα
ΠΡΑΠΑΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ του Παναγιώτη

Πέλλας:

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ του Ιωάννη
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Χαραλάμπους
ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χρήστου
ΚΑΤΣΑΝΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Χαρίλαου
ΠΟΥΣΙΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Πέτρου

Πιερίας:

ΛΑΛΑΠΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου
ΝΟΥΦΡΑΚΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΝΑΝΣΥ) του Σπυρίδωνος
ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΗΛΙΑΣ του Παρασκευά
ΠΗΛΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ του Ευαγγέλου

Πρέβεζας:

ΚΟΥΤΣΟΧΡΗΣΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Ηρακλή
ΛΙΑΣΚΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ του Ξενοφώντος

Ρεθύμνης:

ΜΑΜΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Ευαγγέλου
ΜΑΝΤΖΑΚΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του Θεοδώρου

Ροδόπης:

ΚΑΣΤΡΙΝΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Γρηγορίου
ΜΠΑΡΔΑ ΕΛΙΣΑΒΕΤ (ΕΛΣΑ) του Ιωάννη
ΧΑΤΖΗ ΧΟΥΣΕΪΝ ΑΛΗΜ του Μουμίν

Σάμου:

ΜΑΣΤΡΑΠΑ ΑΓΑΘΗ του Αθανασίου
ΠΑΛΤΑΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Δημητρίου

Σερρών:

ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΤΑΤΙΑΝΑ του Φωτίου
ΚΩΤΑΝΟΓΛΟΥ ΚΥΡΙΑΖΗΣ του Ιωάννη
ΜΠΟΥΡΑ ΕΥΘΥΜΙΑ του Σταυρογιάννη
ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΟΦΙΑ του Σωτηρίου
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
ΤΣΙΦΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Μιχαήλ

Τρικάλων:

ΑΚΡΙΒΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Κωνσταντίνου
ΕΚΟΥΤΣΙΔΗ ΜΑΡΙΑ του Σαββελίου
ΜΑΝΤΖΑΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Αχιλλέα
ΜΗΤΣΙΟΣ ΜΑΡΙΟΣ του Ναπολέοντος
ΣΑΡΤΑΜΠΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη

Φθιώτιδας:

ΒΛΑΧΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Ιωάννη
ΚΑΣΠΑΡΙΑΝ ΧΡΙΨΙΜΕ – ΡΟΖΙΚ του Εφραίμ – Βαρτ
ΚΥΡΑΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
ΠΑΠΑΣΑΒΒΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Παντελή
ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Ευσταθίου

Φλώρινας:

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Κωνσταντίνου
ΚΛΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

Φωκίδας:

ΒΑΡΝΑΒΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου
ΣΑΓΚΟΥΡΗ ΑΘΗΝΑ του Δημητρίου

Χαλκιδικής:

ΑΛΕΞΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αθανασίου
ΣΑΚΟΛΕΒΑ ΜΑΡΙΑ του Σωτηρίου
ΤΣΑΟΥΡΕΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στυλιανού

Χανίων:

ΑΡΧΟΝΤΑΚΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ του Στυλιανού
ΜΑΝΙΜΑΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Σπυρίδωνος
ΣΤΑ ΜΑΡΙΑ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αλεξάντερ
ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Αναστασίου
ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ του Διονυσίου

Χίου:

ΔΗΜΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ του Αντωνίου
ΜΑΡΑΤΣΟΥ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ του Δημητρίου

Διαβάστε εδώ όλες τις ειδήσεις για τις εκλογές.

Το δημοσιογραφικό επιτελείο του Newsit.gr, την Κυριακή 7 Ιουλίου 2019, θα σας μεταδίδει λεπτό προς λεπτό όλα τα αποτελέσματα των βουλευτικών εκλογών 2019, από όλους τους Δήμους και τις Περιφέρειες της χώρας. Με την ταχύτητα και την εγκυρότητα που σας έχουμε συνηθίσει, το Newsit.gr θα σας παρουσιάσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της εκλογικής διαδικασίας, και με συνεχή ροή ειδήσεων αλλά και εκτενή ρεπορτάζ, από τα επιτελεία των υποψηφίων βουλευτών και τα επιτελεία των κομμάτων, θα σας μεταφέρει τον παλμό των βουλευτικών εκλογών 2019 από όλη τη χώρα.

Δείτε το συγκεντρωτικά αποτέλεσμα βουλευτικών εκλογών Σεπτεμβρίου 2015:

Δείτε το αποτέλεσμα των Ευρωεκλογών Μαϊου 2019:

Διαβάστε εδώ όλες τις ειδήσεις για τις εκλογέςΗ δημοσιογραφική ομάδα του newsit.gr καλύπτει με συνεχή ροή ειδήσεων όλες τις εξελίξεις, ενώ θα μεταφέρει εικόνα από εκλογικά κέντρα από κάθε γωνιά της χώρας. Λεπτό προς λεπτό όλες οι πολιτικές εξελίξεις λίγες μόλις ώρες πριν τις βουλευτικές εκλογές 2019.

#TAGS MM