Δείτε το απίστευτο γκολ του Τζαβέλλα από τα 70 μέτρα!

ΦΩΤΟ REUTERS.
Ο Έλληνας αμυντικός πέτυχε το πρώτο γκολ της Άιντραχτ για το 2011 με έναν καταπληκτικό τρόπο όμως ο Άγγελος Χαριστέας δεν τον άφησε στο τέλος να πανηγυρίσει.

Χρώμα ελληνικό είχε η αναμέτρηση της Σάλκε με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης αφού τόσο ο Τζαβέλλας από πλευράς φιλοξενούμενων, όσο και ο νεοφερμένος Χαριστέας από πλευράς γηπεδούχων, σκόραραν για τις ομάδες τους, με τους παίκτες του Φέλιξ Μάγκατ να καταφέρνουν ωστόσο να πάρουν τη νίκη με σκορ 2-1. Το σκορ άνοιξε ο Χουράδο στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Τζαβέλλα να φέρνει το ματς στα ίσα στο 70ο λεπτό με ένα εκπληκτικό τέρμα από τα 70 μέτρα! Ο Άγγελος Χαριστέας μπήκε στο παιχνίδι (ντεμπούτο) στο 83ο λεπτό και στο αμέσως επόμενο βρήκε δίχτυα, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του..