Τετάρτη, 8 Μαΐ
25oC Αθήνα

“Εφτάψυχη” η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Και πάλι “κατηφόρα” για Λίβερπουλ

ΦΩΤΟ REUTERS.

Αν και βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 από την Άστον Βίλα, οι κόκκινοι διάβολοι κατάφεραν με τα γκολ των Μακέντα και Βίντιτς στο τελευταίο δεκάλεπτο να πάρουν την ισοπαλία και να διατηρήσουν το αήττητο στην Πρέμιερ Λιγκ.

Η 13η αγωνιστική τελικά δεν αποδείχθηκε γρουσούζικη για την Μάντσεστερ παρά το ότι όλα έδειχναν ότι θα ερχόταν η πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα.

Η Άστον Βίλα προηγήθηκε με 2-0, χάρη στα τέρματα των Γιανγκ και Άλμπρινγκτον στο 72′ και στο 76′, όμως Μακέντα και Βίντιτς απάντησαν μέσα σε πέντε λεπτά δίνοντας στην Μάντσεστερ τον βαθμό της ισοπαλίας.

Από τα υπόλοιπα ματς ξεχώρισε η ήττα με 2-0 της Λίβερπουλ από την Στόυκ αλλά και η νίκη της Τότεναμ κόντρα στην Μπλάκμπερν.

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ:

Άστον Βίλα-Μάντσεστερ Γ. 2-2 (72’ πεν. Α.Γιανγκ, 76’ Άλμπρινγκτον-81’ Μακέντα, 85’ Βίντιτς)
Γουέστ Χαμ- Μπλάκπουλ 0-0
Γουίγκαν-Γουέστ Μπρομ 1-0 (70’ Μόουζες)
Γουλβς-Μπόλτον 2-3 (69’ Φόλεϊ, 77’ Φλέτσερ-1’ αυτ’ Στίρμαν, 62’ Ελμάντερ, 67’ Χόλντεν)
Μάντσεστερ Σίτι-Μπέρμιγχαμ 0-0
Νιούκαστλ-Φούλαμ 0-0
Τότεναμ-Μπλάκμπερν 4-2 (16’,76’ Μπέιλ, 42’ Παβλιουτσένκο, 69’ Κράουτς-80’ Νέλσεν, 90’ Ζιβέ)
Στόουκ-Λίβερπουλ 2-0 (56’ Φούλερ, 91’ Τζόουνς)