Ειδήσεις SURVIVOR· ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2017· ΚΑΙΡΟΣ Συννεφιά 17 Αθήνα ΚΑΙΡΟΣ

Κόκκαλης: 17 χρόνια, 25 προπονητές

Κόκκαλης: 17 χρόνια, 25 προπονητές
Ο Σωκράτης Κόκκαλης απέλυσε προπονητή για 24η φορά... ΦΩΤΟ EUROKINISSI.
Διαδώστε αυτό το άρθρο

 

Επιλογή κατηγορίας

Τελευταία ενημέρωση: 20.01.2010 | 13:38
Πρώτη δημοσίευση: 20.01.2010 | 13:38

Ούτε λίγο ούτε πολύ, 24 φορές έχει αλλάξει προπονητή ο Σωκράτης Κόκκαλης, επιβεβαιώνοντας ότι η καρέκλα του εκάστοτε προπονητή του Ολυμπιακού είναι ηλεκτρική...

Από τον Λιούμπομιρ Πέτροβιτς ως τον Ζίκο. Αν εξαιρέσουμε τα 3,5 χρόνια συνεχής παρουσίας του Ντούσαν Μπάγεβιτς, ουδείς άλλος προπονητής κατάφερε νξα μείνει περισσότερο από 1,5 χρόνο στον πάγκο του Ολυμπιακού.

Κι αυτό συνέβη σε μία περίοδο που οι ερυθρόλευκοι σάρωναν τους τίτλους. Ουκ ολίγοι προπονητές πήραν πρωτάθλημα και στη συνέχεια αποχώρησαν.

Τη φετινή σεζόν ο Ολυμπιακός έχει αλλάξει 3 φορές προπονητή. Ξεκίνησε με τον Κετσπάγια, συνέχισε για λίγο με Μπάντοβιτς (ο οποίος πρόλαβε να κάνει 2 σημαντικές νίκες), συνέχισε με Ζίκο και τώρα επιστρατεύει δίδυμο Μπάντοβιτς - Νινιάδη. 

Ο Τζόρτζεβιτς στηρίζει το δίδυμο Μπάντοβιτς - Νινιάδη

Δείτε τους προπονητές που έχουν περάσει από τον Ολυμπιακό τα 17 χρόνια που είναι πρόεδρος ο Σωκράτης Κόκκαλης.
   
1
Λιούμπομιρ Πέτροβιτς (Σέρβος)
1.2.1993 - 5.11.1993
9 μήνες
2
Κώστας Πολυχρονίου
6.11.1993 - 26.1.1994
3 μήνες
3
Νίκος Αλέφαντος
27.1.1994 - 16.9.1994
8 μήνες
4
Νίκος Γιούτσος
17.9.1994 - 20.10.1994
1 μήνας
5
Τάις Λίμπρεχτς (Ολλανδός)
21.10.1994 - 8.7.1995
8,5 μήνες
6
Σταύρος Διαμαντόπουλος
9.7.1995 - 11.1.1996
6 μήνες
7
Μελέτης Περσίας
12.1.1996 - 25.6.1996
5,5 μήνες
8
Ντούσαν Μπάγεβιτς
26.6.1996 - 10.11.1999
3 έτη και 4,5 μήνες
9
Αλμπέρτο Μπιγκόν (Ιταλός)
11.11.1999 - 10.4.2000
5 μήνες
10
Γιάννης Μαντζουράκης
0.4.2000 - 25.11.2000
7,5 μήνες
11
Τάκης Λεμονής
25.11.2000 - 9.10.2002
21 μήνες
12
Γιάννης Κόλλιας
10.10.2002 - 30.10.2002
20 μέρες
13
Σρέσκο Κάτανετς (Κροάτης)
7.11.2002 - 7.2.2003
3 μήνες
14
Ολέγκ Προτάσοφ (Ουκρανός)
9.2.2003 - 17.3.2004
13 μήνες
15
Σίνισα Γκόγκιτς (Σερβοέλληνας)
17.3.2004 - 19.3.2004
3 μέρες
16
Νίκος Αλέφαντος
19.3.2004 - 31.5.2004
2,5 μήνες
17
Ντούσαν Μπάγεβιτς
1.6.2004 - 1.6.2005
1 έτος
18
Τροντ Σόλιντ (Νορβηγός)
5.7.2005 - 28.12.2006
1,5 έτος
19
Τάκης Λεμονής
29.12.2006 - 11.3.2008
14,5 μήνες
20
Χοσέ Σεγκούρα (Ισπανός)
11.3.2008 - 28.5.2008
2,5 μήνες
21
Ερνέστο Βαλβέρδε (Ισπανός)
11.6.2008 -
9 μήνες
22
Τιμούρ Κετσπάγια (Γεωργιανός)
27.05.2009 – 15.09.2009
3,5 μήνες
23
Μπόζινταρ Μπάντοβιτς (Σέρβος)
15.09.2009 – 21.09.09
6 μέρες
24
Ζίκο (Βραζιλιάνος)
21.09.2009 - 19.01.2010
4 μήνες
25
Μπάντοβιτς - Νινιάδης
19.01.2010 - σήμερα
 






   Διαδώστε αυτό το άρθρο