Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Συννεφιά 10 Αθήνα Αναλυτικά

Με δύο “πιστολιές” έστειλε τον Ατρόμητο στην κορυφή

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.

Τελευταία ενημέρωση: 01.10.2011 | 19:17
Πρώτη δημοσίευση: 01.10.2011 | 19:11

Ο Κώστας Μήτρογλου τα έκανε όλα στο Περιστέρι. Σκόραρε δύο φορές, έχασε ευκαιρίες, είχε δοκάρι και οδήγησε τον Ατρόμητο στην πρώτη του εντός έδρας νίκη επί του Παναιτωλικού με 2-1.

Δείτε το LIVE του αγώνα

Ο Παναιτωλικός μπήκε δυνατά στο ματς και έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες στα πρώτα 10 λεπτά του αγώνα με τους Χαριστέα και Καμαρά, αλλά από εκεί και μετά ο Ατρόμητος ανέλαβε τα ηνία της αναμέτρησης.

Ο Μήτρογλου στο 15' προειδοποίησε την άμυνα των φιλοξενούμενων και στο 37' άνοιξε το σκορ. Ο Επστάιν εκτέλεσε το φάουλ και ο διεθνής στράικερ με προβολή νίκησε τον Μπλάζιτς.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Μπάμπης Τεννές άλλαξε τον κεντρικό του αμυντικό, θέλοντας να περιορίσει τον Μήτρογλου αλλά αυτό δεν έγινε. Και πάλι ο “πιστολέρο” με σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Ιτάνζ στο 51' και έβαλε για τα καλά μπροστά στο σκορ τον Ατρόμητο.

Οι φιλοξενούμενοι δεν πτοήθηκαν, βγήκαν στην επίθεση και μετά από 6 λεπτά ξαναμπήκαν στο ματς με την κεφαλιά του Ετζεγκουέλε.

Παρά το γκολ του Παναιτωλικού, ο Ατρόμητος συνέχισε να κυριαρχεί στον αγώνα και έχασε ουκ ολίγες ευκαιρίες για να κάνει τρία τα τέρματα του.

Σημαντικότερη όλων αυτή του 72ου λεπτού όταν ο Μήτρογλου με εξαιρετικό ψηλοκρεμαστό πλασέ σημάδεψε το δοκάρι του Μπλάζιτς.

Ατρόμητος: Ιτάνζ, Σκόνδρας, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Τομάς, Τάτος (75' Μπάλας), Ζουέλα, Επστάιν (85' Μπέλιτς), Γκαρσία, Μήτρογλου, Καραγκούνης (72' Μπρίτο)

Παναιτωλικός: Μπλάζιτς, Κουτρουμάνος, Μπουμάλ (63' Καραμαλίκης), Κούσας, Άντι, Ετζεκουέλε, Μουμίν, Καμαρά, Σιόντης (46' Παλαιολόγος), Θεοδωρίδης, Χαριστέας