LIVE: Αούστρια Βιέννης – Άρης

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Στους ομίλους ο Άρης. Απέσπασε ισοπαλία 1-1 από την Αούστρια στη Βιέννη και σε συνδυασμό με το 1-0 του πρώτου αγώνα πήρε πανηγυρική πρόκριση.

Τελικό 1-1.

Δείτε το τέρμα του Λιντς

74′ Ο Τσέζαρεκ στη θέση του Ρουίζ

Δείτε το γκολ του Ρουίζ

57′ Ο Τσεσνάουσκις στη θέση του Κάλβο.

56′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΟΥΣΤΡΙΑ. Ο Λιντς νίκησε τον Σηφάκη και ισοφάρισε για τους Αυστριακούς. Ο Άρης πάντως κρατάει ακόμη την τύχη στα χέρια του.

55′ O Πρίτας στη θέση του Τόχα.

53′ Εκπληκτική επέμβαση του Σηφάκη σε κεφαλιά του Σουμάχερ.

46′ Ο Σουμάχερ στη θέση του Λιεντλ

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

41′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Ρουίζ με ιδανικό πλασέ άνοιξε το σκορ και έδωσε σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης στον Άρη.

36′ Σουτ του Γιουν απέκρουσε ο Σηφάκης.

33′ Κίτρινη κάρτα στον Τόχα

27′ Ένα ακόμη καλό σουτ για τον Άρη αυτή τη φορά από τον Νέτο, το οποίο μπλόκαρε ο Λίντνερ.

25′ Καλό σουτ του Ναφτί λίγο άουτ.

23′ Ο Κόκε βρέθηκε μέσα στην περιοχή αλλά δεν έπιασε όπως θα ήθελε το σουτ.

22′ Ασταθής επέμβαση του Σηφάκη, μόνος του ο Γιουν έστειλε τη μπάλα άουτ.

19′ Εξαιρετική κίνηση του Χαβίτο από τα δεξιά, παράλληλη σέντρα αλλά κανένας συμπαίκτης του δεν βρέθηκε στην πορεία της μπάλας.

1′ Σουτ του Λιεντλ λίγο άουτ.