Μοιρασιά στην Βέροια

Η “βασίλισσα του βορρά” έμεινε στο 1-1 με τον Πανσερραϊκό και παρέμεινε στην 2η θέση της Football League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 7ο λεπτό με τον Τάντιτς και τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για αυτούς όταν στο 61ο λεπτό η Βέροια έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του  Κανακούδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Παρολαυτα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με το πέναλτι του Κάντι στο 75΄, ενώ έχασαν σημαντικές ευκαιρίες στο φινάλε για να πάρουν τους τρεις βαθμούς.

Βέροια (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Καντιμοίρης, Καλί (58′ Λανγκλέ), Σαμαράς, Κανακούδης, Μπουλούτ, Μπαργκάν (90′ Λαναρής), Καλογέρης, Ντιέ, Γεωργιάδης, Ολαϊτάν, Κάντι (79′ Ολισαντέμπε).

Πανσερραϊκός (Μιχάλης Γρηγορίου): Γουμάγιας, Σαλαμαστράκης, Παντελιάδης, Ανάκογλου (76′ Ντα Κόστα), Στεφανίδης, Κιάσσος (90′ Κ. Τριανταφύλλου), Μιλένκοβιτς, Τάντιτς (85′ Γκούρτσας), Σιάκκας, Ντιόγκο, Καρατζάς.

Διαιτητής: Ιωαννίδης (Αργολίδας)

Βοηθοί: Νακόπουλος (Αθηνών), Τζαριμάς (Αργολίδας)