Τρίτη, 30 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Κέρκυρα – Skoda Ξάνθη 1-1

Η Κέρκυρα πήρε τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα ενώ η Ξάνθη διατήρησε το αήττητο μετά από 3 αγώνες.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

86′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβάνίδη.

81′ Ο Τσουμάνης στη θέση του Λεόν.

77′ Τεράστια ευκαιρία της Ξάνθης. Ο Μαρίν έφυγε μόνος του αλλά προσπάθησε να τσιμπήσει τη μπάλα πάνω από τον Αναστασόπουλο και ο πορτιέρο της Κέρκυρας απέκρουσε.

72′ Ο Ηλιάδης στη θέση του Κρητικού.

71′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Πλατέλλας έδωσε στον Μαρσελίνιο και ο τελευταίος είδε το πλασέ του να καταλήγει στον εξωτερική πλευρά των διχτύων.

68′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Ο Μαρίν γύρισε όμορφα τη μπάλα και ο Μαρκόφσκι με κοντινή κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα.

64′ Ο Μαρίν στη θέση του Φλίσκα και ο Βασιλόγιαννης αντί του Καραλή.

61′ Ακόμη μεγαλύτερη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Ο Πλατέλλας βρέθηκε μέσα στη μεγάλη περιοχή με τον Αναστασόπουλο πεσμένο αλλά καθυστέρησε και όταν έκανε το σουτ οι αμυντικοί της Κέρκυρας έβαλαν την κόντρα και απομάκρυναν.

59′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Ντάνι έπιασε την κεφαλιά και ανάγκασε τον Αναστασόπουλος να αποκρούσει εντυπωσιακά.

58′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο Μπάρκογλου με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

46′ Ο Βασιλάκαης και Πλατέλλας στη θέση των Μάνταλου, Ονουάτσι.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

36′ Κίτρινη κάρτα στον Χαμπλ.

29′ Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο.

16′ Η Κέρκυρα πιέζει. Ο Λεόν σούταρε αλλά ο Βιβιανί μπλόκαρε.

15′ Σουτ του Μπάρκογλου άουτ.

5′ Η πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης ήταν για την Κέρκυρα στο 4′ με τον Αγρίτη να σουτάρει από θέση μέσα δεξιά, αλλά να στέλνει τη μπάλα έξω από την εστία του Βιβιάνι.