14oC Αθήνα

Bundesliga: “Αφεντικό” στη Γερμανία η Μπάγερν! “Άλωσε” το Ντόρτμουντ με τριάρα (video)

Στο μεγάλο ντέρμπι της Bundesliga, η Μπάγερν Μονάχου απέδειξε για μία ακόμη φορά ποιος είναι το “αφεντικό” και πανηγύρισε τη νίκη με 3-2 μέσα στην έδρα της Μπορούσια Ντόρτμουντ.

Οι “Βαυαροί” είδαν το VAR να τους ακυρώνει δύο γκολ του Λεβαντόφσκι κι έμειναν πίσω στο σκορ με γκολ του Ρόις στο 45′, αλλά “απάντησαν” αμέσως. Ο Αλάμπα ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους κι ο Πολωνός επιθετικός σκόραρε τελικά στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Ο Σανέ πέτυχε και τρίτο γκολ μάλιστα στο 80′, με αποτέλεσμα η μείωση του σκορ από τον Χάαλαντ λίγο μετά να μην αλλάξει το νικητή του αγώνα. Η Μπάγερν Μονάχου άφησε έτσι πίσω της τη Ντόρτμουντ και βρέθηκε ολομόναχη στην κορυφή της βαθμολογίας της Bundesliga.