Bundesliga: Ο Χάαλαντ «λύτρωσε» την Ντόρτμουντ στις καθυστερήσεις

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ επικράτησε με 3-2 της Χόφενχαϊμ σε ένα συγκλονιστικό ματς για την τρίτη αγωνιστική της Bundesliga, το οποίο και κρίθηκε με γκολ του Έρλινγκ Χάαλαντ στις καθυστερήσεις.

Οι Βεστφαλοί προηγήθηκαν δύο φορές στο ματς με τον Ρέινα και τον Μπέλιγκχαλ, αλλά οι φιλοξενούμενοι “απάντησαν” αμφότερες, με το δεύτερο γκολ τους να έρχεται στο 90′. Ο Χάαλαντ απέτρεψε όμως τη νέα απώλεια βαθμών για την ομάδα του, σκοράροντας ξανά στο δεύτερο λεπτό του έξτρα χρόνου, για να χαρίσει έτσι τη νίκη στην ομάδα του.

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ βρέθηκε μάλιστα με αυτόν τον τρόπο -έστω και προσωρινά- στην κορυφή της βαθμολογίας του γερμανικού πρωταθλήματος, καθώς έφθασε τους 6 βαθμούς, όσους έχει και η Βόλφσμπουργκ, αλλά με ματς λιγότερο.