Παρασκευή, 23 Φεβ.
12oC Αθήνα

Champions League: Τα φώτα σε Κωνσταντινούπολη και Μαδρίτη

Champions League: Τα φώτα σε Κωνσταντινούπολη και Μαδρίτη

Το Champions League συνεχίζεται με τη διεξαγωγή της δεύτερης ημέρας της πέμπτης και προτελευταίας αγωνιστικής της φάσης των ομίλων της διοργάνωσης.

Αρκετές είναι οι ομάδες που έχουν εξασφαλίσει την παρουσία τους στους “16” του Champions League, αλλά κι αυτές που παλεύουν για το ευρωπαϊκό μέλλον τους.

Μία απ’ αυτές είναι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία θα παίξει τα… ρέστα της κόντρα στη Γαλατασαράι στην Πόλη. Οι Άγγλοι θέλουν μόνο τη νίκη για να ελπίζουν σε πρόκριση στην επόμενη φάση.

Αυτή τη στιγμή βρίσκονται στην τελευταία θέση του ομίλου τους με 3 βαθμούς, έχοντας έναν βαθμό λιγότερο από Κοπεγχάγη και Γαλατασαράι.

Ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα είναι και η αναμέτρηση της Ρεάλ Μαδρίτης με τη Νάπολι. Η “Βασίλισσα” έχει εξασφαλίσει την παρουσία της στα νοκ άουτ του Champions League και θέλει έναν βαθμό για πάρει την πρώτη θέση στον όμιλο. 

Σε πλεονεκτική θέση βρίσκονται και οι Ιταλοί, οι οποίοι δύσκολα θα χάσουν την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, μιας και βρίσκονται στο +4 από την τρίτη Μπράγκα.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

19:45 Γαλατασαράι-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

22:00 Μπάγερν Μονάχου-Κοπεγχάγη

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(σε 4 αγώνες)

Ομάδα ΓΚΟΛ Β.

Μπάγερν 11-6 12 -Προκρίθηκε στους «16»

Κοπεγχάγη 7-8 4

Γαλατασαράι 7-9 4

Μάντσεστερ Γ. 9-11 3

2ος ΟΜΙΛΟΣ

19:45 Σεβίλη-Αϊντχόφεν

22:00 Άρσεναλ-Λανς

H ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(σε 4 αγώνες)

Ομάδα ΓΚΟΛ Β.

Άρσεναλ 9-3 9

Αϊντχόφεν 4-7 5

Λανς 4-4 5

Σεβίλη 4-7 2

3ος ΟΜΙΛΟΣ

22:00 Ρεάλ Μαδρίτης-Νάπολι

22:00 Μπράγκα-Ουνιόν Βερολίνου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγώνες)

Ομάδα ΓΚΟΛ Β.

Ρεάλ Μ. 9-3 12 –Προκρίθηκε στους «16»

Νάπολι 6-5 7

Μπράγκα 5-9 3

Ουνιόν Βερ. 3-6 1

4ος ΟΜΙΛΟΣ

22:00 Μπενφίκα-Ίντερ

22:00 Σοσιεδάδ-Σάλτσμπουργκ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγώνες)

Ομάδα ΓΚΟΛ Β.

Σοσιεδάδ 7-2 10 –Προκρίθηκε στους «16»

Ίντερ 5-2 10 –Προκρίθηκε στους «16»

Σάλτσμπουργκ 3-5 3

Μπενφίκα 1-7 0

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Λάτσιο-Σέλτικ 2-0

Φέγενορντ-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)

Ομάδα ΓΚΟΛ Β.

Ατλέτικο Μ. 14-6 11 -Προκρίθηκε στους «16»

Λάτσιο 7-5 10 -Προκρίθηκε στους «16»

Φέγενορντ 8-7 6

Σέλτικ 3-14 1

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Παρί Σεν Ζερμέν-Νιούκαστλ 1-1

Μίλαν-Ντόρτμουντ 1-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)

Ομάδα ΓΚΟΛ Β.

Ντόρμουντ 6-3 10 -Προκρίθηκε στους «16»

Παρί Σ.Ζ. 8-7 7

Νιούκαστλ 5-5 5

Μίλαν 3-7 5

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Μάντσεστερ Σίτι-Λειψία 2-2

Γιουνγκ Μπόις-Ερυθρός Αστέρας 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)

Ομάδα ΓΚΟΛ Β.

Μάντσεστερ Σ. 15-5 15 –Προκρίθηκε στους «16»

Λειψία 11-9 9 –Προκρίθηκε στους «16»

Γιούνγκ Μπόις 6-11 4

Ερυθρός Αστ. 5-12 1

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Σαχτάρ Ντόνετσκ-Αντβέρπ 1-0

Μπαρτσελόνα-Πόρτο 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)

Ομάδα ΓΚΟΛ Β.

Μπαρτσελόνα 10-3 12

Πόρτο 10-5 9

Σαχτάρ Ντ. 7-7 9

Αντβέρπ 3-15 0

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας στο Champions League:

19:45 Σεβίλλη – Αϊντχόφεν / COSMOTE SPORT 5HD
19:45 Γαλατάσαραϊ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ / COSMOTE SPORT 3HD
22:00 Μπάγερν – Κοπεγχάγη / COSMOTE SPORT 5HD
22:00 Ρεάλ Σοσιεδάδ – Σάλτσμπουργκ / COSMOTE SPORT 9HD
22:00 Μπράγκα – Ουνιόν Βερολίνου / COSMOTE SPORT 8HD
22:00 Άρσεναλ – Λανς / COSMOTE SPORT 7HD
22:00 Μπενφίκα – Ίντερ / COSMOTE SPORT 3HD
22:00 Ρεάλ – Νάπολι / COSMOTE SPORT 2HD, MEGA

Αθλητικά Τελευταίες ειδήσεις