Σάββατο, 4 Μαΐ

Champions League: Τσέλσι – Σάλτσμπουργκ 1-1, Ρέιντζερς – Νάπολι 0-3

Η Τσέλσι συνεχίζει να μένει χωρίς νίκη στο Champions league, αφού μετά την ήττα από τη Ντιαναμό Ζάγκρεμπ έμεινε στο 1-1 με τη Σάλτσμπουργκ. Διπλό πρωτιάς για Νάπολι απένατι στη Ρέιντζερς σε αγώνα για τον πρώτο όμιλο.

Στο Λονδίνο ο Γκράχαμ Πότερ πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στον πάγκο της Τσέλσι, αλλά δεν κατάφερε να το συνδυάσει με νίκη αφού η Σάλτσμπουργκ ισοφάρισε με τον Οκαφόρ (1-1) το γκολ του Στέρλινγκ.
Στη Γλασκώβη η Νάπολι χρειάστηκε την αποβολή ενός παίκτη (Τζέιμς Σαντς στο 59′) και δύο πέναλτι για να κάμψει την αντίσταση της Ρέιντζερς με 3-0. Μαλιστα το πρώτο πέναλτι με τον Ζιελίνσκι στο 59΄ αποκρούστηκε… δύο φορές (υπήρξε επανάληψη) από τον ΜακΓκρέγκορ. Όμως στο 68΄ ο Πολιτάνο ευστόχησε από τη «βούλα» και προς το τέλος οι Ρασπαντόρι, Ντομπελέ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.