Conference League: Αποκλείστηκαν με «τεσσάρες» αφού «πέταξαν» εκτός διοργάνωσης ΑΕΚ και Άρη

Βελέζ και Αστάνα απέκλεισαν ΑΕΚ και Άρη, αντίστοιχα, αλλά η πορεία τους στο Conference League σταμάτησε στον 3ο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης.

Τι κι αν έφερε 1-1 μέσα στη Σουηδία. Η Βελέζ του Μόσταρ -απέκλεισε την ΑΕΚ- γνώρισε την εντός έδρας συντριβή με σκορ 4-1 από την Έλφσμποργκ κι έτσι έχασε το “εισιτήριο” για τα play off του Conference του League.

Νωρίτερα, η Αστάνα -”πέταξε” εκτός προκριματικών του Conference League τον Άρη- γνώρισε απρόσμενη εντός έδρας ήττα με 4-3 από την Κουόπιο και έμεινε εκτός διοργάνωσης.

Η ομάδα από το Καζακστάν προηγήθηκε με 3-1 αλλά δέχθηκαν τρία γκολ μέσα σε 16 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο και.. αποχαιρέτησαν το Conference League.