Conference League, Κοπεγχάγη – ΠΑΟΚ: Το «άχαστο» του Κάρολ Σβιντέρσκι και του γκολ του Αντρίγια Ζίβκοβιτς

Ο ΠΑΟΚ βρήκε την ευκαιρία από την αποβολή του τερματοφύλακα της Κοπεγχάγης μόλις στο 8ο λεπτό του αγώνα για την τρίτη αγωνιστική του Conference League και προσπάθησε να “τελειώσει” από νωρίς το ματς.

Στο 19′ ο Σίντκλεϊ σκόραρε από την ασίστ του Ζίβκοβιτς και στη συνέχεια η ομάδα του Λουτσέσκου προσπάθησε να “χτυπήσει” στις αντεπιθέσεις. Ο Σβιντέρσκι έχασε μία απίθανη ευκαιρία για το δεύτερο γκολ των Θεσσαλονικέων, αλλά λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να σκοράρει ξανά.

Πέντε παίκτες του έφυγαν στην κόντρα απέναντι σε τρεις παίκτες των Δανών και ο Σβαμπ έκανε άψογη κάθετη πάσα στον Ζίβκοβιτς, ο οποίος και “κεραυνοβόλησε” για το 2-0 στο ματς.