Κυριακή, 19 Μαΐ
24oC Αθήνα

Conference League: Μοιραίος ο Τάσος Μπακασέτας στον αποκλεισμό της Τραμπζονσπόρ – Τα αποτελέσματα στις ρεβάνς των play offs

Ο Τάσος Μπακασέτας ήταν ο… μοιραίος για την Τράμπζονσπορ στην ήττα με 2-0 από τη Βασιλεία στη ρεβάνς των play offs του Conference League, που οδήγησε στον αποκλεισμό της τουρκικής ομάδας, παρά τη νίκη της με 1-0 στο πρώτο παιχνίδι.

Στο 28ο λεπτό του αγώνα, ο Τάσος Μπακασέτας είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει για την Τράμπζονσπορ και να τη δώσει ξανά προβάδισμα πρόκρισης, αλλά αστόχησε σε πέναλτι και η Βασιλεία βρήκε δεύτερο γκολ στη συνέχεια για να πάρει το “εισιτήριο” για τους “16” του Conference League.

Στην παράταση οδηγήθηκε αντίθετα το Γάνδη – Καραμπάγκ, με τους Βέλγους να επικρατούν με 1-0 στην κανονική διάρκεια και να ισοφαρίζουν το σκορ του πρώτου αγώνα, για να πάρουν τελικά και την πρόκριση με 5-3 στη διαδικασία των πέναλτι.