Δευτέρα, 6 Μαΐ

Conference League: «Μυθικός» Βαγγέλης Παυλίδης ισοφάρισε μέσα σε 8 λεπτά το σκορ του πρώτου αγώνα

Ο Βαγγέλης Παυλίδης ξεκίνησε με εκπληκτικό τρόπο το παιχνίδι της Αλκμάαρ με την Άντερλεχτ, για τη ρεβάνς του 2-0 στο Βέλγιο, στα προημιτελικά του Conference League.

Πριν συμπληρωθεί ένα τέταρτο αγώνα στην Ολλανδία, ο Παυλίδης έφερε στα… ίσια την “μονομαχία” της Αλκμάαρ με την Άντερλεχτ, αφού με δύο προσωπικά γκολ, έδωσε το προβάδισμα με 2-0 στην ομάδα του.

Ο διεθνής επιθετικός άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και σκόραρε ξανά στο 13′ με πλασέ σε κενή εστία, βάζοντας “φωτιά” στο ματς πρόκρισης στο Conference League.