Παρασκευή, 3 Μαΐ

Conference League: Νίκες για Μπριζ και Γάνδη, απίθανη «γκέλα» για την Μπεσίκτας – Τα πρώτα αποτελέσματα της βραδιάς

Το πρώτο μέρος της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων του Conference League ολοκληρώθηκε με τις Κλαμπ Μπριζ και Γάνδη να πανηγυρίζουν τη νίκη, αλλά το ματς της βραδιάς να γίνεται στην Τουρκία.

Η Μπεσίκτας ηττήθηκε με 3-2 στην έδρα της από τη Λουγκάνο, σε ένα ματς που προηγήθηκε με δύο γκολ διαφορά και κρατούσε αυτό το προβάδισμα μέχρι το 81ο λεπτό. Έχοντας μείνει και με 10 παίκτες από το 61′, η τουρκική ομάδα δεν άντεξε στο τέλος και δέχτηκε τρία γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, για να γνωρίσει την ήττα από τους Ελβετούς.

“Γκέλα” και για τη Λιλ, που δεν κατάφερε να βρει ένα γκολ στην έδρα της Κλάκσβικ και έμεινε στην ισοπαλία με 0-0 στον πρώτο όμιλο του Conference League.