Κυριακή, 5 Μαΐ

Conference League: Ο Βαγγέλης Παυλίδης «σκότωσε» τη Λάτσιο και η Αλκμάαρ προκρίθηκε στους «8» – Αποκλείστηκε η ΑΕΚ Λάρνακας

Η Αλκμάαρ του Βαγγέλη Παυλίδη και του Βαγγέλη Χατζηδιάκου πήρε και δεύτερη νίκη με 2-1 επί της Λάτσιο και με συνολικό σκορ 4-2, πανηγύρισε την πρόκριση στα προημιτελικά του Conference League.

Η Λάτσιο προηγήθηκε στο ματς με τον Άντερσον, αλλά ο Κάρλσον ισοφάρισε για την Αλκμάαρ και ο Παυλίδης “σκότωσε” τους Ιταλούς στο 62′, χαρίζοντας στην  Ολλανδική ομάδα, το “εισιτήριο” για τους “8” του Conference League.

Εκεί θα βρίσκεται και η Γουέστ Χαμ, η οποία και “διέλυσε” με 4-0 την ΑΕΚ Λάρνακας και προκρίθηκε με συνολικό σκορ 6-0 στα προημιτελικά. Η κυπριακή ομάδα “πάλεψε” το ματς στο πρώτο ημίχρονο, αλλά της ακυρώθηκε γκολ και στο 45′ έμεινε με 10 παίκτες από την αποβολή του Λέδες, με αποτέλεσμα να… καταρρεύσει στο δεύτερο ημίχρονο και να γνωρίσει εύκολα τον αποκλεισμό.