Κυριακή, 21 Ιουλ.
36oC Αθήνα

Euro 2024: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα μέχρι τον τελικό

Euro 2024: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα μέχρι τον τελικό

Το Euro 2024 ξεκινάει στις 14 Ιουνίου και θα μας κρατήσει συντροφιά για ακριβώς έναν μήνα, μέχρι τις 14 Ιουλίου. Το μεγάλο ραντεβού του καλοκαιριού θα μεταδοθεί από τα κανάλι της ΕΡΤ

Η ΕΡΤ1 θα μεταδώσει τα παιχνίδια του Euro 2024, αρχής γενομένης από την πρεμιέρα της οικοδέσποινας Γερμανίας κόντρα στη Σκωτία.

Οι αναμετρήσεις θα γίνονται στις 16:00, στις 19:00 και στις 22:00.

Αναλυτικά οι μεταδόσεις της ΕΡΤ για το Euro 2024:

ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παρασκευή 14 Ιουνίου

22:00 Γερμανία – Σκωτία (1ος όμιλος), (Allianz Arena, Μόναχο), ΕΡΤ1

Σάββατο 15 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία – Ελβετία, (1ος όμιλος), (Cologne Stadium, Κολωνία) ΕΡΤ1
19:00 Ισπανία – Κροατία, (2ος όμιλος), (Ολυμπιακό Στάδιο Βερολίνου, Βερολίνο) ΕΡΤ1
22:00 Ιταλία – Αλβανία, (2ος όμιλος), (Signal Iduna Park, Ντόρτμουντ), ΕΡΤ1

Κυριακή 16 Ιουνίου

16:00 Πολωνία – Ολλανδία, (4ος όμιλος), (Volksparkstadion, Αμβούργο), ΕΡΤ1
19:00 Σλοβενία – Δανία, (3ος όμιλος), (Stuttgart Arena, Στουτγκάρδη) ΕΡΤ1
22:00 Σερβία – Αγγλία, (3ος όμιλος), (Veltins Arena, Γκελζενκίρχεν), ΕΡΤ1

Δευτέρα 17 Ιουνίου

16:00 Ρουμανία – Ουκρανία, (5ος όμιλος), (Allianz Arena, Μόναχο), ΕΡΤ1
19:00 Βέλγιο – Σλοβακία, (5ος όμιλος), (Frankfurt Arena, Φρανκφούρτη), ΕΡΤ1
22:00 Αυστρία – Γαλλία, (4ος όμιλος), (Dusseldorf Arena, Ντίσελντορφ), ΕΡΤ1

Τρίτη 18 Ιουνίου

19:00 Τουρκία – Γεωργία, (6ος όμιλος), (Signal Iduna Park, Ντόρτμουντ), ΕΡΤ1
22:00 Πορτογαλία – Τσεχία, (6ος όμιλος), (Leipzig Stadium, Λειψία), ΕΡΤ1

ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τετάρτη 19 Ιουνίου

16:00 Κροατία – Αλβανία, (2ος όμιλος), (Volksparkstadion, Αμβούργο), ΕΡΤ1
19:00 Γερμανία – Ουγγαρία, (1ος όμιλος), (Stuttgart Arena, Στουτγκάρδη), ΕΡΤ1
22:00 Σκωτία – Ελβετία, (1ος όμιλος), (Cologne Stadium, Κολωνία), ΕΡΤ1

Πέμπτη 20 Ιουνίου

16:00 Σλοβενία – Σερβία, (3ος όμιλος), (Allianz Arena, Μόναχο), ΕΡΤ1
19:00 Δανία – Αγγλία, (3ος όμιλος), (Frankfurt Arena, Φρανκφούρτη), ΕΡΤ1
22:00 Ισπανία – Ιταλία, (2ος όμιλος), (Veltins Arena, Γκέλζενκιρχεν), ΕΡΤ1

Παρασκευή 21 Ιουνίου

16:00 Σλοβακία – Ουκρανία, (5ος όμιλος), (Dusseldorf Arena, Ντίσελντορφ), ΕΡΤ1
19:00 Πολωνία – Αυστρία, (4ος όμιλος), (Ολυμπιακό Στάδιο Βερολίνου, Βερολίνο), ΕΡΤ1
22:00 Ολλανδία – Γαλλία, (4ος όμιλος), (Leipzig Stadium, Λειψία), ΕΡΤ1

Σάββατο 22 Ιουνίου

16:00 Γεωργία – Τσεχία, (6ος όμιλος), (Volksparkstadion, Αμβούργο), ΕΡΤ1
19:00 Τουρκία – Πορτογαλία, (6ος όμιλος), (Signal Iduna Park, Ντόρτμουντ), ΕΡΤ1
22:00 Βέλγιο – Ρουμανία, (5ος όμιλος), (Cologne Stadium, Κολωνία), ΕΡΤ1

ΤΡΙΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κυριακή 23 Ιουνίου

22:00 Ελβετία – Γερμανία, (1ος όμιλος), (Frankfurt Arena, Φρανκφούρτη), ΕΡΤ1
22:00 Σκωτία – Ουγγαρία, (1ος όμιλος), (Stuttgart Arena, Στουτγκάρδη), ΕΡΤ3

Δευτέρα 24 Ιουνίου

22:00 Κροατία – Ιταλία, (2ος όμιλος), (Dusseldorf Arena, Ντίσελντορφ), ΕΡΤ1
22:00 Αλβανία – Ισπανία, (2ος όμιλος), (Leipzig Stadium, Λειψία), ΕΡΤ3

Τρίτη 25 Ιουνίου

19:00 Γαλλία – Πολωνία, (4ος όμιλος), (Signal Iduna Park, Ντόρτμουντ), ΕΡΤ1
19:00 Ολλανδία – Αυστρία, (4ος όμιλος), (Volksparkstadion, Αμβούργο), ΕΡΤ3
22:00 Αγγλία – Σλοβενία, (3ος όμιλος), (Cologne Stadium, Κολωνία), ΕΡΤ1
22:00 Δανία – Σερβία, (3ος όμιλος), (Allianz Arena, Μόναχο), ΕΡΤ3

Τετάρτη 26 Ιουνίου

19:00 Ουκρανία – Βέλγιο, (5ος όμιλος), (Stuttgart Arena, Στουτγκάρδη), ΕΡΤ1
19:00 Σλοβακία – Ρουμανία, (5ος όμιλος), (Frankfurt Arena, Φρανκφούρτη), ΕΡΤ3
22:00 Γεωργία – Πορτογαλία, (6ος όμιλος), (Veltins Arena, Γκελζενκίρχεν), ΕΡΤ1
22:00 Τσεχία – Τουρκία, (6ος όμιλος), (Volksparkstadion, Αμβούργο), ΕΡΤ3

ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16

Σάββατο 29 Ιουνίου

19:00, 2Α – 2Β, (Ολυμπιακό Στάδιο Βερολίνου, Βερολίνο), ΕΡΤ1
22:00, 1Α – 2Γ, (Signal Iduna Park, Ντόρτμουντ), ΕΡΤ1

Κυριακή 30 Ιουνίου

19:00 – 21:00, 1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ, (Veltins Arena, Γκελζενκίρχεν), ΕΡΤ1
22:00, 1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ, (Cologne Stadium, Κολωνία), ΕΡΤ1

Δευτέρα 1 Ιουλίου

19:00, 2Δ – 2Ε, (Dusseldorf Arena, Ντίσελντορφ), ΕΡΤ1
22:00, 1ΣΤ – 3Α/Β/Γ, (Frankfurt Arena, Φρανκφούρτη), ΕΡΤ1

Τρίτη 2 Ιουλίου

19:00, 1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ, (Allianz Arena, Μόναχο), ΕΡΤ1
22:00, 1Δ – 2ΣΤ, (Leipzig Stadium, Λειψία), ΕΡΤ1

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Παρασκευή 5 Ιουλίου

19:00, QF1: W39 – W37, (Stuttgart Arena, Στουτγκάρδη), ΕΡΤ1
22:00, QF2: W41 – W42, (Volksparkstadion, Αμβούργο), ΕΡΤ1

Σάββατο 6 Ιουλίου

19:00, QF3: W40 – W38, (Dusseldorf Arena, Ντίσελντορφ), ΕΡΤ1
22:00, QF4: W43 – W44, (Ολυμπιακό Στάδιο Βερολίνου, Βερολίνο), ΕΡΤ1

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Τρίτη 9 Ιουλίου

22:00, SF1: W45 – W46, (Allianz Arena, Μόναχο), ΕΡΤ1

Τετάρτη 10 Ιουλίου
22:00, SF2: W47 – W48, (Signal Iduna Park, Ντόρτμουντ), ΕΡΤ1

ΤΕΛΙΚΟΣ

Κυριακή 14 Ιουλίου

22:00: W49 – W50, (Ολυμπιακό Στάδιο Βερολίνου, Βερολίνο), ΕΡΤ1

Αθλητικά Τελευταίες ειδήσεις