Europa League: «Καθάρισε» η Σεβίλλη, «έμπλεξε» η Γιουβέντους – Τα αποτελέσματα στα play offs

Η Γιουβέντους έμεινε στο 1-1 με τη Ναντ και θα χρειαστεί πλέον να δώσει “μάχη” στη Γαλλία για την πρόκριση από τα play offs του Europa League, σε αντίθεση με τη Σεβίλλη που “διέλυσε” με 3-0 την Αϊντχόφεν και θα ταξιδέψει με… αέρα στην Ολλανδία για να “σφραγίσει” το “εισιτήριό” της στην επόμενη φάση.

Στο παιχνίδι του Τορίνο, η Γιουβέντους προηγήθηκε στο σκορ με τον Βλάχοβιτς μόλις στο 13ο λεπτό του αγώνα, αλλά η Ναντ ισοφάρισε με φοβερή αντεπίθεση και σκόρερ τον Μπλας στο 60′. Η “γηραιά κυρία” έπαιξε… μονότερμα στη συνέχεια και έχασε πολλές ευκαιρίες για γκολ, ενώ διαμαρτυρήθηκε έντονα και για πέναλτι στις καθυστερήσεις, αλλά έμεινε τελικά στην ισοπαλία στο πρώτο ματς των play offs του Europa League.

Στη Σεβίλλη, η τοπική ομάδα πέτυχε τη νίκη της βραδιάς επί της Αϊντχόφεν, αφού με γκολ του Ενσιρί στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και δύο ακόμη μέσα σε πέντε λεπτά από Γκεντούλι και Οκάμπος στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, επικράτησε με το ευρύ 3-0 και “άγγιξε” την πρόκριση στην επόμενη φάση.