NBA Play Offs: “Κατέρρευσαν” οι Μιλγουόκι Μπακς του “λαβωμένου” Αντετοκούνμπο (video)

Οι Μιλγουόκι Μπακς προηγήθηκαν με 12 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου, αλλά “κατέρρευσαν” στο τέλος και γνώρισαν τρίτη διαδοχική ήττα από τους Μαϊάμι Χιτ με 115-100, όντας πια ένα “βήμα” μακριά από έναν οδυνηρό αποκλεισμό στα NBA Play Offs.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο γύρισε το πόδι του στα πρώτα λεπτά του αγώνα, αλλά συνέχισε να αγωνίζεται παρά τον πόνο, κι ακόμη κι έτσι, ήταν ο κορυφαίος της ομάδας του και απόλυτος πρωταγωνιστής για τα “ελάφια” στο εκπληκτικό τρίτο δεκάλεπτο. Οι Χιτ “γύρισαν” μάλιστα το ματς με αυτόν στον πάγκο, αλλά ούτε ο ίδιος κατάφερε να αλλάξει την εικόνα στο τέλος, χάνοντας σημαντικά σουτ, όπως κι οι Λόπεζ και Μίντλετον.

Παρόλα αυτά, τελείωσε το παιχνίδι με 21 πόντους, 16 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 2 τάπες, αλλά και 0/7 τρίποντα. Για τους νικητές, πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπάτλερ με 30 πόντους (14/19 βολές), ενώ ο Μπαμ Αντεμπάγιο είχε 20 πόντους και 16 ριμπάουντ.