Δευτέρα, 6 Μαΐ

Nations League: Η Κύπρος ηττήθηκε με 2-0 από το Κόσοβο στον όμιλο της Εθνικής Ελλάδας

Η Κύπρος ηττήθηκε με 2-0 στην έδρα της από το Κόσοβο και ξεκίνησε με το… αριστερό την προσπάθειά της στον 2ο όμιλο της League C του Nations League, στον οποίο συμμετέχει και η Ελλάδα.

Οι Κύπριοι ξεκίνησαν καλά το ματς και είχαν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, αλλά οι Κοσοβάροι ανέβασαν την απόδοσή τους στο δεύτερο ημίχρονο και πέτυχαν δύο πανέμορφα γκολ με Μπερίσα και Ζεγκρόβα για να πανηγυρίσουν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στην τρίτη έκδοση της διοργάνωσης.

Η Κύπρος έχασε αντίθετα την ευκαιρία για ένα θετικό αποτέλεσμα στην πρεμιέρα της στο Nations League και μάλιστα στην έδρας, μένοντας στο… μηδέν, στο όμιλο που περιλαμβάνει επίσης την Ελλάδα και τη Βόρεια Ιρλανδία.