Πέμπτη, 2 Μαΐ

Premier League: Απίστευτη ανατροπή για Τότεναμ στις καθυστερήσεις και σημαντικό διπλό για Μάντσεστερ Σίτι

Τρελό” ματς στο Λονδίνο, με την Τότεναμ του Άγγελου Ποστέκογλου να σκοράρει μετά το 90′ και να παίρνει τη νίκη -με ανατροπή- επί της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (2-1). Η Μάντσεστερ Σίτι πήρε μεγάλη νίκη στην έδρα της Γουέστ Χαμ (3-1) με την ομάδα του Λονδίνου να γνωρίζει την πρώτη της φετινή ήττα στην Premier League.

Απίστευτη ανατροπή για την Τότεναμ στο Λονδίνο. Μέχρι το 90΄+8 βρισκόταν πίσω στο σκορ από την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, ωστόσο, με τους Ριτσάρλισον και Κουλουσέφσκι να βρίσκουν το δρόμο προς τα δίχτυα η ομάδα του Ποστέκογλου έφερε τα πάνω κάτω (2-1) και με την 4η εφετινή της νίκη διατήρησε το αήττητο και ταυτόχρονα δεν επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να «ανοίξουν λογαριασμό» στην Premier League.

Σε άλλη αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική στην Premier League, η Γουέστ Χαμ «πάγωσε» την Μάντσεστερ Σίτι, με τον Γουόρντ-Πράους να διαμορφώνει το 1-0 του πρώτου μέρους στο 36′.

Ωστόσο, στο δεύτερο η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα επέβαλλε πλήρως το ρυθμό της και με τρία γκολ (Ντοκού στο 47′, Μπερνάρντο Σίλβα στο 76΄ και Χάαλαντ στο 87′) έκανε το 5Χ5 στο πρωτάθλημα και διατηρήθηκε στο «ρετιρέ» της βαθμολογίας (η μοναδική που έχει το απόλυτο από την έναρξη της περιόδου).