Σάββατο, 27 Απρ.

Premier League: Ήττα και κίνδυνος για τη Νότιγχαμ Φόρεστ, «γκέλα» με αυτογκόλ του Μαυροπάνου για τη Γουέστ Χαμ

Η Νότιγχαμ Φόρεστ ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Μπράιτον και έμεινε μόλις τρεις βαθμούς πάνω από τη “ζώνη” του υποβιβασμού στην Premier League, δέκα αγωνιστικές πριν το φινάλε της σεζόν στην Αγγλία.

Ένα αυτογκόλ στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για να “λυγίσει” τη Νότιγχαμ Φόρεστ στην έδρα της δυνατής και φέτος Μπράιτον, με αποτέλεσμα η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη να κινδυνεύει ακόμη περισσότερο στην Premier League.

Αυτογκόλ πέτυχε και ο Ντίνος Μαυροπάνος στο Γουέστ Χαμ – Μπέρνλι 2-2, δίνοντας μάλιστα προβάδισμα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους, όμως οι συμπαίκτες του… έσωσαν τουλάχιστον τον ένα βαθμό. Ο Τολεντίνο μείωσε το σκορ και ο Ινγκς στις καθυστερήσεις ισοφάρισε το ματς, χωρίς να αποτρέψει όμως τη γκέλα, στην προσπάθεια των “σφυριών” για έξοδο στην Ευρώπη.