Τρίτη, 23 Απρ.

Premier League: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Κρίσταλ Πάλας 1-0 και Τότεναμ – Νόριτς 3-0

Με νίκες συνέχισαν στην Premier League οι Τότεναμ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, πλησιάζοντας ακόμη περισσότερο την πρώτη τετράδα της βαθμολογίας στο αγγλικό πρωτάθλημα.

Οι “κόκκινοι διάβολοι” χρειάστηκαν ένα γκολ του Φρεντ στο 77ο λεπτό του αγώνα για να “λυγίσουν” την Κρίσταλ Πάλας στο πρώτο ματς με τον Ράνκινγκ στον πάγκο, αλλά με το δεύτερο συνεχόμενο “τρίποντο” μέσα σε λίγες ημέρες, βρέθηκαν στην 6η θέση και το -3 από την 4η Γουέστ Χαμ.

Πιο εύκολη ήταν η επικράτηση των “πετεινών” επί της Νόριτς των Γιαννούλη και Τζόλη, οι οποίοι και έμειναν ξανά στον πάγκο. Ο Λούκας Μόουρα άνοιξε το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης και οι Σάντσες και Σον “καθάρισαν” το ματς” σε ένα δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Τότεναμ “ανέβηκε” έτσι στην 6η θέση της Premier League και το -2 από τα “σφυριά”, έχοντας μάλιστα και έναν αγώνα λιγότερο από την ομάδα του Μόιζ.