Σάββατο, 4 Μαΐ

Premier League: Με γκολ στο 97′ η Άρσεναλ «έκοψε» τις ελπίδες της Φούλαμ για παραμονή

Άρσεναλ και Φούλαμ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο ντέρμπι του Λονδίνου για την Premier League, με αμφότερες τις ομάδες να είναι απογοητευμένες με το αποτέλεσμα, καθώς τους απομακρύνει από τον στόχο τους.

Οι “κότατζερς” βρέθηκαν πάντως πιο κοντά στη νίκη και μάλιστα την κρατούσαν στα χέρια τους μέχρι και το 97ο λεπτό της αναμέτρησης! Με γκολ του Μάγια με πέναλτι από το 59′, είχαν πάρει το προβάδισμα στο παιχνίδι, αλλά ο Ενκέτια σκόραρε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και “πάγωσε” την ομάδα του Πάρκερ.

Η Φούλαμ έμεινε έτσι στη ζώνη του υποβιβασμού και το -6 από την Μπέρνλι, που βρίσκεται από πάνω της, έχοντας και δύο ματς λιγότερα. Αντίστοιχα, η Άρσεναλ είναι πια στο -8 (με ματς παραπάνω) από την 5η Τσέλσι και οι ελπίδες της για Ευρώπη έχουν πια “εξανεμιστεί” σχεδόν πλήρως.