Τρίτη, 23 Απρ.

Premier League, Νόριτς – Λιντς 1-2: Νέα ήττα για την ομάδα των Γιαννούλη και Τζόλη

Η κατηφόρα για τη Νόριτς δεν έχει τέλος στην Premier League. Η ομάδα των Δημήτρη Γιαννούλη και Χρήστου Τζόλη υπέστη την όγδοη ήττα της σε δέκα αγώνες, αυτή τη φορά στην έδρα της από τη Λιντς με 2-1, παραμένοντας χωρίς νίκη στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος.

Στον πάγκο βρέθηκαν στο ξεκίνημα του αγώνα οι Χρήστος Τζόλης και Δημήτρης Γιαννούλης, με τον Έλληνα διεθνή εξτρέμ να περνάει ως αλλαγή στο 69ο λεπτό. Όταν, όμως, το σκορ είχε ήδη διαμορφωθεί.

Τα «παγώνια» προηγήθηκαν με μια εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Ραφίνια στο 56’, όμως η Νόριτς ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα. Από κόρνερ του Μιλό Ράσικα, ο Άντριου Ομομπαμιντέλε πήδησε ψηλότερα απ’ όλους για το 1-1.

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι το προβάδισμα, με σκόρερ τον Ροντρίγκο – γκολ στο οποίο φέρει σημαντικό μερίδιο ευθύνης ο τερματοφύλακας Τιμ Κρουλ. Το 1-2 έμεινε μέχρι τέλους, χαρίζοντας στην ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα το δεύτερο φετινό «τρίποντο».