Premier League, Τότεναμ – Άστον Βίλα 2-1: Δυσκολεύτηκε αλλά επέστρεψε στις νίκες

Το πρώτο της “τρίποντο” στην Premier League μετά από τρεις σερί ήττες πανηγύρισε η Τότεναμ, επικρατώντας της Άστον Βίλα με 2-1, σε ματς για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Χόιμπιεργκ άνοιξε το σκορ στο 27′ για την Τότεναμ (από όμορφη πάσα του Σον) με υπέροχο πλασέ, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν με αυτό το σκορ στα αποδυτήρια.

Η Άστον Βίλα έφτασε στην ισοφάριση στο 67′ με το πλασέ του Γουότκινς. Στο 71′ όμως ο μπακ των φιλοξενούμενων δεν μπόρεσε να διώξει την μπαλιά του Σον και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το τελικό 2-1 (ο Μόουρα ήταν δίπλα για να σκοράρει).

Συνέχεια στο εξαιρετικό της ξεκίνημα στο πρωτάθλημα έδωσε η νεοφώτιστη Μπρέντφορντ. Οι «μέλισσες» επικράτησαν με 2-1 της Γουέστ Χαμ στο «Λόντον Στάντιουμ», χάρη σε ένα γκολ του Γιοάν Βισά στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.