22oC Αθήνα

Serie A: Μοιραίος ο Μανωλάς για τη Νάπολι στην «γκέλα» με τη Σασουόλο (video)

Σε ένα χορταστικό ματς -για την 25η αγωνιστική της Serie A– που έληξε με σκορ 3-3 η Νάπολι «πλήρωσε» ακριβά τη γκάφα του Κώστα Μανωλά που υπέπεσε σε πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Δύο φορές βρέθηκε να χάνει στην έδρα της Σασουόλο η Νάπολι, με το αυτογκόλ του Μαξίμοβιτς (34′) και το πέναλτι  του Μπεράρντι (45′), αλλά ισάριθμες φορές οι «παρτενοπέι» είχαν την απάντηση, αφού ο Ντέμε στο 38′ και ο Ντι Λορέντζο στο 76′ έφεραν το ματς στο 2-2, ενώ ο Ινσίνιε με εύστοχο πέναλτι στο 90′ έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Η παράβαση του Μανωλά όμως στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, αφού ο Έλληνας στόπερ «γκρέμισε» τον Χαράσλιν εντός περιοχής, έφερε το πέναλτι από το οποίο ισοφάρισε ο Καπούτο στο τελικό 3-3, με την ομάδα του Γκατούζο να χάνει δύο πολύτιμους βαθμούς στη μάχη της τετράδας που οδηγεί στο Champions League της επόμενης σεζόν.