Super League 2: «Φρένο» της ΑΕΚ Β΄ στον Λεβαδειακό

Intime.gr

Λεβαδειακός και ΑΕΚ Β’ έφεραν ένα τρομερό 2-2, με τους γηπεδούχους -Βοιωτούς- να έχουν απώλεια βαθμών μετά από τρεις σερί νίκες στη Super League 2.

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν Λεβαδειακός και ΑΕΚ Β΄ στην πρωτεύουσα της Βοιωτίας, στην εναρκτήρια συνάντηση της 30ής αγωνιστικής στη Super League 2 (Α΄ όμιλος).

Οι πρωτοπόροι «πράσινοι» υπέστησαν απώλεια δύο βαθμών στην έδρα τους, όμως εξακολουθούν να έχουν σημαντική απόσταση (+11) από Καλαμάτα, Χανιά και Καλλιθέα που ακολουθούν και είναι ισόβαθμοι στους 49 βαθμούς.

Η Ένωση πέτυχε τον απόλυτο αιφνιδιασμό, καθώς με δύο γκολ του Γιούση (14΄, 21΄ πέναλτι) προηγήθηκε νωρίς με 2-0, μόνο που δεν μπόρεσε να κρατήσει το σκορ παρά μόνο για τέσσερα λεπτά!

Στο 23΄ ο Κωνσταντινίδης μείωσε για τον Λεβαδειακό και δύο λεπτά αργότερα ο Νίλι έγραψε το 2-2, που έμελλε να μείνει ως το τέλος, αφού στο 60ό λεπτό ο Χατζηεμμανουήλ απέκρουσε (με τα πόδια) πέναλτι του Πολέτο.