Τρίτη, 16 Απρ.

Superleague 1, Λαμία – Παναιτωλικός 2-2: «Μοιρασιά» στο φινάλε στο ΔΑΚ

ΦΩΤΟ Intime

Η Λαμία «αγκάλιασε» την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Superleague αλλά ο Παναιτωλικός «χτύπησε» στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων για το τελικό 2-2, με τις δύο ομάδες να παίρνουν το βαθμό της ισοπαλίας σε ένα «χορταστικό» ματς με «δραματικό» φινάλε.

Φινάλε «θρίλερ» είχε το ματς της Λαμίας με τον Παναιτωλικό, καθώς οι γηπεδούχοι που προηγήθηκαν με τον Μαζουλούξη στο 10ο λεπτό, είδαν αρχικά τον Ντουάρτε να ισοφαρίζει με φοβερό γκολ στο 30ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος οι Φθιώτες ήταν καλύτεροι και είδαν την υπεροχή τους να αποδίδει καρπούς στο 66′ με τον Νούνιεζ να τους βάζει ξανά μπροστά στο σκορ μέσα σε έξαλλα πανηγύρια.

Όλα έδειχναν πως οι γηπεδούχοι θα πάρουν το πρώτο τους τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα, αλλά τελικά στην εκπνοή του αγώνα και συγκεκριμένα στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παναιτωλικός ισοφαρίζει σε 2-2 τη Λαμία από φάουλ του Μπαρμπόσα και προβολή του Βαρόνε στο δεύτερο δοκάρι.