– Η Οντένσε απέκλεισε ένα τραγικό Παναθηναϊκό και τον έστειλε στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ
– Οι “πράσινοι” είχαν ένα μικρό προβάδισμα μετά το 1-1 στη Δανία.
– Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης στο ΟΑΚΑ από το NewsIt
ΛΗΞΗ αγώνα

ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Γέμισμα του Βύντρα, κακή έξοδος του Βέσελς, ο Πετρόπουλος κυνήγησε την μπάλα και μείωσε σε 4-3

90′ Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα στον Μεντί

89′ Αλλαγή για την Οντένσε. Ο Χεγκ στη θέση του Καντρί

87′ ΓΚΟΛ για την Οντένσε, 2-4. Εκπληκτικό σουτ του Αντρέασεν εκτός περιοχής, ο Τζόρβας εκτός εστίας, δεν κατάφερε να διώξει την μπάλα και το 2-4 είναι γεγονός.

80′ ΓΚΟΛ για την Οντένσε, 2-3. Λάθος του Βύντρα, ο Αντρέασεν έκλεψε την μπάλα και έδωσε στον Καντρί που με σουτ κάνει το 3-2

78′ Ο Καραγκούνης κάνει το σουτ στέλνοντας την μπάλα άουτ

75′ Κίτρινη κάρτα στον Βέσελ

74′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καραγκούνης στην θέση του Κατσουράνη

73′ Μακρινό σουτ του Νίνη, ο Βέσελς έδιωξε σε κόρνερ

68′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Πετρόπουλος στη θέση του Λέτο

67′ Δυνατό σουτ του Λέτο αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

58′ ΓΚΟΛ για την Οντένσε, 2-2. Ο Ουτάκα έκανε ότι ήθελε την άμυνα του Παναθηναϊκού πάσαρε στον Ρουντ που με εξαιρετικό πλασέ ισοφάρισε το παιχνίδι

55′ Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη

53′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλέιτον έκλεψε την μπάλα και την έδωσε αμέσως στο Νίνη, όμως το πλασέ του τελευταίου χτύπησε στο δεξί δοκάρι του Βέσελς.

ΦΩΤΟ NEWSPORTS

50′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 2-1 με τον Τοστέ. Ο Λέτο έκανε τη σέντρα, ο Κατσουράνης να έχασε την μονομαχία του από τον Βέσελς, ο Τοτσέ ωστόσο πήρε το ριμπάουντ και με σουτ έκανε το 2-1 πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ στην παρθενική του εμφάνιση

46′ Με το ξεκίνημα ο Παναθηναϊκός έχασε σημαντική ευκαιρία. Ο Νίνης βρήκε εξαιρετικά τον Τοτσέ που με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα άουτ

Έναρξη δευτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο ΟΑΚΑ

45′ Καλή πάσα του Λέτο για τον Τοτσέ, αλλά πρόλαβε ο Μεντί να γυρίσει την μπάλα στον τερματοφύλακά του.

35′ ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 1-1. Εκτέλεση κόρνερ του Νίνη, ο Μπουμσόνγκ πήδηξε ψηλά και με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα πριν οι δυο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια

34′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κατσουράνη έκανε σέντρα σουτ και ο Βέσελς έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ

Κινητικός δείχνει στο ντεμπούτο του ε την πράσινη φανέλα ο Τοτσέ

25′ Δυνατό σουτ του Ουτάκα, η μπάλα πάνω από την εστία του Τζόρβα

Με την είσοδο του Τοτσέ, ο Κλέιτον πήγε αριστερά με τον Κατσουράνη δεξιά στο κέντρο και τον Νίνη στην θέση του Μαρίνου

24΄Κίτρινη κάρτα στον Μεντί για πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Λέτο

22′ Πολύ καλή προσπάθεια από τον Λέτο που έκανε το ισχυρό σουτ, αναγκάζοντας τον Βέσελς να διώξει την μπάλα σε κόρνερ. Ο Αργεντινός είναι και σε αυτό τον αγώνα πολύ καλός!

21′ Κίτρινη κάρτα στον Ρούντ.

20′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Τοτσέ στην θέση του Μαρίνου – Ντεμπούτο για τον Ισπανό

19′ Καλή ευκαιρία για την Οντένσε να διπλασιάσει τα τέρματά της. Ο Καντρί έκανε με τη μια το σουτ από τα όρια της περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Ο Φερέιρα ετοιμάζει τον Τοτσέ, βλέποντας την ομάδα του να βρίσκεται πίσω στο σκορ

12′ ΓΚΟΛ για την Οντένσε, 0-1. Ο Σόρενσεν εκτέλεσε φάουλ, ο Τζόρβας δεν κατάφερε να διώξει και ο Γιόχανσον με σουτ έκανε το 0-1

8′ Ο Μαρίνος τραυματίστηκε στο δεξί γονατο, αλλά η κατάστασή του δεν είναι σοβαρή μιας και σηκώθηκε και μπήκε και πάλι στον αγωνιστικό χώρο μετά τις πρώτες βοήθειες

7′ Ο Λέτο μπήκε μέσα στην περιοχή της Οντένσε, από πλάγια θέση, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε πλάγιο άουτ

4′ Ωραία ατομική ενέργεια και σουτ του Νίνη, ο Βέσελς μπλόκαρε με άνεση την μπάλα.

1′ Έναρξη του αγώνα

Οι εντεκάδες των δυο ομάδων:

ΠΑΟ (Ζεσουάλδο Φερέιρα): Τζόρβας, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Νίνης, Λέτο, Μαρίνος, Σιμάο, Βύντρα, Κατσουράνης, Σπυρόπουλος, Κλέιτον

Στον πάγκο του Παναθηναϊκού κάθονται οι:
Κοτσόλης, Σεϊταρίδης, Καντέ, Τοτσέ, Μπιάρσμιρ, Καραγκούνης και Πετρόπουλος.

ΟΝΤΕΝΣΕ (Χένρικ Κλάουσεν): Βέσελς, Ρουντ, Αντρέασεν, Κρίστενσεν, Ουτάκα, Ρετζίνιουσεν, Γιόχανσον, Σόρενσεν, Τζεμπά-Τζεμπά, Μεντί, Καντρί

Στον πάγκο των Δανών βρίσκονται οι:
Τόπελ, Σοπ, Τραορέ, Γιόχανσεν, Λάρσεν, Σόρενσεν και Ντάνιελ.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αντρέ Μάρινερ (Αγγλία)
ΓΗΠΕΔΟ: ΟΑΚΑ

Στα επίσημα του ΟΑΚΑ έφτασε ο Τζιμπρίλ Σισέ. Οι φίλοι του Παναθηναϊκού φωνάζουν ρυθμικά το όνομα του και τον χειροκροτούν. Ο Γάλλος ανταποδίδει…

Οι δυο ομάδες κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο

* Το παιχνίδι των “πρασίνων” με την Οντένσε θα μπορούν να το παρακολουθήσουν οι φίλοι του Παναθηναϊκού σε μαγνητοσκόπηση λίγο μετά τα μεσάνυχτα από την συχνότητα του ΣΚΑΪ

*Οι αδερφοί Γιανακόπουλοι και ο κ. Βαρδινογιάννης δεν βρίσκονται στο γήπεδο

21:37 Περίπου 20.000 φίλοι του Παναθηναϊκού βρίσκονται στο ΟΑΚΑ

21:28 Ο Γιώργος Καραγκούνης τιμάται για τα 100 ευρωπαϊκά παιχνίδια που συμπλήρωσε την περασμένη Τετάρτη στη Δανία. Παρέλαβε μια φανέλα με το όνομά του και το νούμερο “100” από τον Αδαμάντιο Πολέμη και τιμητική πλακέτα από τον κ. Γόντικα.

* Περίπου 15.000 οπαδοί του Παναθηναϊκού βρίσκονται 20 λεπτά πριν την έναρξη της αναμέτρησης στο ΟΑΚΑ.