Πέμπτη, 2 Μαΐ

ΑΕΚ – Ντινάμο Ζάγκρεμπ: Το τρελό φινάλε με τα γκολ που έβαλαν φωτιά στην OPAP Arena

ΦΩΤΟ intime

Η ΑΕΚ βρέθηκε να χάνει με 2-0 από τη Ντινάμο Ζάγκρεμπ στη ρεβάνς για τα προκριματικά του Champions League και μία “ανάσα” από τον αποκλεισμό, όμως ένα “τρελό” φινάλε στην OPAP Arena, άλλαξε τα πάντα και οδήγησε στο 2-2 που έβαλε “φωτιά” στις κερκίδες.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Σέρχιο Αραούχο με φοβερό σουτ κράτησε “ζωντανή” την ΑΕΚ στη “μάχη” της πρόκρισης και λίγο πριν την παράταση, ο ίδιος παίκτης κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Λιούμπισιτς για την ολοκληρωτική ανατροπή των δεδομένων.

Ο Λιβάι Γκαρσία δεν κατάφερε να νικήσει τον Λιβάκοβιτς, αλλά ο Βίντα ήρθε ως… από μηχανής θεός, για να πάρει το ριμπάουντ και να σκοράρει για το 2-2, που έστειλε την ΑΕΚ στην επόμενη φάση του Champions League.