Παρασκευή, 3 Μαΐ
24oC Αθήνα

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Η συγκίνηση για τον Παπαϊωάννου και η ένταση του ντέρμπι στην παρακάμερα της Ένωσης

Intime.gr

Μια… γεμάτη παρακάμερα έδωσε στη δημοσιότητα η ΑΕΚ, δείχνοντας σημαντικές στιγμές από το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. Η χαμένη ευκαιρία του Ρότα που.. γονάτισε τον Αλμέιδα, η… άγρια ομορφιά του αγώνα και η η φάση του πέναλτι, στο φινάλε του αγώνα.

Η ΑΕΚ δεν κατάφερε να μπει με νίκη στη διαδικασία των πλέι οφ, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του μίνι πρωταθλήματος της Super League.

Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα είχε μεγάλη χαμένη ευκαιρία να σκοράρει με τον Ρότα -που… γονάτισε τον Αργεντινό προπονητή- ενώ είδε τον διαιτητή Νταμπάνοβιτς να της δίνει πέναλτι στο δέκατο λεπτό των καθυστερήσεων για αντιαθλητικό μαρκάρισμα του Παλάσιος στον Αραούχο και τελικά να το ακυρώνει μετά από παρέμβαση του VAR.

Οι πιο ξεχωριστές στιγμές του αγώνα, βέβαια, ήταν αυτές λίγο πριν από την έναρξη του, όταν η ΑΕΚ και ο κόσμος της τίμησαν τον “μεγάλο”, Μίμη Παπαϊωάννου, που έφυγε από τη ζωή την περασμένη Τετάρτη.