ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 1-2 ΤΕΛΙΚΟ!

ΦΩΤΟ intime

Η ΑΕΚ ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ με 2-1 για την 7η αγωνιστική των play off της Superleague, και πλέον θα δώσει “μάχη” με τον Παναθηναϊκό για να πάρει το τελευταίο ευρωπαϊκό “εισιτήριο”.

Η Ένωση έμεινε στην 4η θέση και τους 55 βαθμούς, ενώ ο Παναθηναϊκός πλησίασε στο -3 μετά την ισοπαλία του με τον Αστέρα Τρίπολης και περιμένει την Ένωση στη Λεωφόρο την επόμενη αγωνιστική.

Οι Θεσσαλονικείς αντίθετα ανέβηκαν στη δεύτερη θέση μετά και την ισοπαλία του Άρη με τον Ολυμπιακό, όντας στο +9 από την πέμπτη θέση και τους “πράσινους”.

Παρακολουθήστε LIVE το ΑΕΚ – ΠΑΟΚ από το Newsit.gr

Ένα γκολ του Κρμέντσικ στο 48′ άνοιξε το σκορ στο ΟΑΚΑ και τρία λεπτά αργότερα ο Σβαμπ “σφράγισε” ουσιαστικά τη νίκη του ΠΑΟΚ επί της ΑΕΚ, η οποία το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τάνκοβιτς.