Σάββατο, 27 Απρ.

ΑΕΚ – ΤΣΣΚΑ Μόσχας: Η Λοκομοτίβ έδειξε το… δρόμο! [vid]

ΦΩΤΟ @pfc_cska

“Σφαλιάρα” μέσα στην έδρα της δέχθηκε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, αντίπαλος της ΑΕΚ στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League, αφού ηττήθηκε με 3-1 από την Λοκομοτίβ Μόσχας, σε αγώνα πρωταθλήματος.

Λίγες μέρες πριν από τον αγώνα της με την Αεκ στο ΟΑΚΑ, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας ηττήθηκε με 3-1 μέσα στην έδρα της από την Λοκομοτίβ Μόσχας.

Το παιχνίδι παρακολούθησε από κοντά ο βοηθός του Μανόλο Χιμένεθ, Φελίπε Ουφάνο. Η ΤΣΣΚΑ δέχθηκε το 0-1 από τον Τζέφερσον Φαρφάν (23′) και το μόνο που κατάφερε ήταν να ισοφαρίσει πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με το συρτό μακρινό σουτ του Βιτίνιο.

Η Λοκομοτίβ Μόσχας εκμεταλλεύθηκε τα αμυντικά κενά των γηπεδούχων και στην επανάληψη έφτασε στη νίκη. Τα γκολ των Ντα Σίλβα (66′) και Ντιμίτρι Ταράσοφ (74′) έδωσαν τη νίκη στους φιλοξενούμενους.