Παρασκευή, 17 Μαΐ

ΑΕΚ – Βόλος 2-2 ΤΕΛΙΚΟ!

ΦΩΤΟ intime

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στη Ριζούπολη, η ΑΕΚ έμεινε στο 2-2 με τον Βόλο κι έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας στη Superleague.

Η Ένωση προηγήθηκε με τον Τάνκοβιτς μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα, αλλά οι Βολιώτες ήταν καλύτεροι στη συνέχεια και έφεραν “τούμπα” το ματς με τον Φεράρι και τον Ουάρντα να νικούν τον Τσιντώντα. Η ΑΕΚ “πάλεψε” στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισε με τον Ανσαριφάρντ για να γίνει στη συνέχεια… ροντέο το ματς.

Ο Παουλίνιο δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα κι άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες, αλλά το ίδιο συνέβη και με τον Κολόμπο λίγο μετά για τον Βόλο. Ακολούθησε όμως και τρίτη κόκκινη κάρτα, με τον Σάκχοφ να χτυπά εκτός φάσης τον Ουάρντα, για να χάσουν οι δύο ομάδες και από μια μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις, πριν ολοκληρωθεί ο αγώνας.

Παρακολουθήστε LIVE το ΑΕΚ – Βόλος από το Newsit.gr

Η ΑΕΚ έμεινε έτσι στο -8 από τον Ολυμπιακό στην κορυφή της Superleague, ενώ ο Βόλος έχασε τη δική του ευκαιρία να βρεθεί εντός της πρώτης 6άξάδα του πρωταθλήματος.