Τρίτη, 16 Απρ.

Στις… λεπτομέρειες ο αποκλεισμός της Βουλιαγμένης στο Eurocup! video

Δεν τα κατάφερε! Η Βουλιαγμένη ηττήθηκε με 7-6 από την ιταλική Ορτίτζια και αποκλείστηκε από τα προημιτελικά του Euro Cup.

Η Βουλιαγμένη ηττήθηκε με 7-6 στον δεύτερο αγώνα της με την Ορτίτζια και σε συνδυασμό με την ισοπαλία 9-9 στις Συρακούσες έμεινε εκτός φάιναλ φορ στο Eurocup.

Το νικητήριο γκολ των Ιταλών πέτυχε ο Ρόσι στον παίκτη παραπάνω δύο λεπτά πριν το τέλος. Αυτή είναι η δεύτερη διαδοχική χρονιά που η ιταλική ομάδα προκρίνεται εις βάρος του ΝΟΒ.

Το παιχνίδι ήταν κλειστό από το πρώτο λεπτό, με την Ορτίτζια να προηγείται και η Βουλιαγμένη να ισοφαρίζει διαρκώς. Στο τελευταίο οκτάλεπτο ο Ναπολιτάνο έδωσε προβάδισμα στους Ιταλούς με 5-6 με τον Βούκσεβιτς να ισοφαρίζει για τη Βουλιαγμένη σε 6-6. Το γκολ του Ρόσι, όμως στον παίκτη παραπάνω έδωσε τη νίκη και την πρόκριση στην Ορτίτζια…

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 2-2, 0-0, 1-2

ΝΟ Βουλιαγμένης (Χρβόγιε Κόλιανιν): Τζωρτζάτος, Μπάσιτς 1, Καλογερόπουλος 1, Γκιουβετσής 2, Βλάσσης, Γούβης, Αφρουδάκης 1, Σταμέλος, Ποντικέας, Κουρούβανης, Ηλιόπουλος 1, Βούκσεβιτς, Ανδρεάδης

Ορτίτζια: Τεμπέστι, Κάσια, Αμπέλα, Λα Τόσα, Ντι Λουτσιάνο, Φερέρο 1, Τζιάκοπο 1, Γκάλο, Ροτόντο, Ρόσι 1, Βίντοβιτς 2, Ναπολιτάνο 2, Καρούζο