Σάββατο, 27 Απρ.
15oC Αθήνα

Τσιτσιπάς – Ναδάλ 0-2 ΤΕΛΙΚΟ: Απίθανη προσπάθεια του Στέφανου! Έπεσε “μαχόμενος” ο Έλληνας τενίστας

ΦΩΤΟ twitter

– Εκπληκτική προσπάθεια από τον Τσιτσιπά
– Έφθασε κοντά στην ισοφάριση αλλά λύγισε στο τέλος
– Στο τάι μπρέικ πήρε το 2ο σετ ο Ναδάλ
– Έγραψε ιστορία στο Rogers Cup o Έλληνας τενίστας

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πήγε να κάνει και πάλι το θαύμα του και παρότι έχανε 4-2 στο δεύτερο σετ, το έφερε “τούμπα” παίρνοντας ακόμη και το προβάδισμα με 6-5, αλλά ο Ναδάλ ισοφάρισε και πήρε το σετ στο τάι μπρέικ για το 2-0 (6-2, 7-6) και τη νίκη στο Rogers Cup.

Απίστευτη σε κάθε περίπτωση η προσπάθεια του Έλληνα τενίστα, που έγραψε ιστορία στον Καναδά και πλέον ετοιμάζεται να κάνει νέο “άλμα” στην παγκόσμια κατάταξη, όντας ακόμη και εντός 15άδας!

Παρακολουθήστε LIVE τον τελικό Τσιπιπας εναντίον Ναδάλ από το newsit.gr

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έχει ήδη αγωνιστεί φέτος σε έναν τελικό κόντρα στον Ράφα Ναδάλ, γνωρίζοντας εύκολα την ήττα με 2-0 σετ, όμως όπως τόνισε και ο ίδιος ο Έλληνας τενίστας, κάθε αγώνας τον κάνει καλύτερο και πιο έτοιμο για τέτοια ματς.