Αλύγιστη Βόλφσμπουργκ «βλέπει» Champions League και κορυφή (video)

Την αήττητη πορεία της στη φετινή Bundesliga συνεχίζει η Βόλφσμπουργκ, που πέτυχε «παλικαρίσια» ανατροπή στην έδρα της Άιντραχτ Φρανκφούρτης, επικρατώντας με 2-1 και πλησιάζοντας στο -2 από την πρωτοπόρο Μπάγερν Μονάχου, έχοντας ωστόσο ένα ματς περισσότερο.

Με μεγάλη ανατροπή στα τελευταία 15 λεπτά η Βόλφσμπουργκ κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 της Αϊντραχτ Φρανκφούρτης στην «Φολκσβαγκεν Αρένα» και να φτάσει τις 5 νίκες στο πρωτάθλημα, ούσα αήττητη μετά από 12 αγώνες.

Μετά από έξι σερί ισοπαλίες η ομάδα της Φρανκφούρτης ηττήθηκε για 2η φορά στην τρέχουσα περίοδο, παρ’ ότι προηγήθηκε με το πέναλτι του Ντοστ στο 62ο λεπτό. Ο Βέγκχορστ «απάντησε» με δύο γκολ, στο 76΄ και 88΄ και οι «λύκοι» πήραν το πολύτιμο «τρίποντο» που τους έφερε στην 4η θέση με 21 βαθμούς και στο -2 από την πρωτοπόρο Μπάγερν Μονάχου.