Αντετοκούνμπο: «Magic» επιστροφή στο Ορλάντο και άνετο πέρασμα για Μπακς (video)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο επέστρεψε στη δράση και –με μεγάλη εμφάνιση- βοήθησε τους Μιλγουόκι Μπακς να περάσουν από την έδρα των Ορλάντο Μάτζικ με 121-99.

Παίζοντας εξαιρετική άμυνα στην τελευταία περίοδο και έχοντας σε «μεγάλη» βραδιά τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μιλγουόκι Μπακς πέρασαν από την έδρα των Ορλάντο Μάτρζικ (121-99) και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 7-4

Τα «Ελάφια» πλησίασαν έτσι περισσότερο την κορυφή της Ανατολικής Περιφέρειας και έφτασαν τις 2 νίκες σε 5 ματς μακριά από το Μιλγουόκι.

Οι Μπακς δεν αντιμετώπισαν μεγάλο πρόβλημα στην έδρας των Μάτζικ, είχαν από την αρχή το προβάδισμα, ενώ ήταν εξαιρετικοί στην άμυνα στο τελευταίο δωδεκάλεπτο,  με ένα επί μέρους σκορ 2-22!

Στα 27 λεπτά που αγωνίστηκε, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο «μέτρησε» 22 πόντους (8/16 σουτ), 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 μπλοκ και 1 κλέψιμο. Ο «Greek freak» πήρε… βοήθειες από τους Μίντλετον και Πόρτις (από 20 πόντους). Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε 2 πόντους (1/2 δίποντα), 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ σε 10 λεπτά συμμετοχής.

Για τους Ορλάντο Μάτζικ (έπεσαν στο 6-5) ξεχώρισαν ο Βούτσεβιτς με 28 πόντους και 13 ριμπάουντ και ο Γκόρντον είχε 21 και 8 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 23-25, 54-63, 82-86, 99-121